2.el Ender3 V2 3D yazıcı alınır mı?

Salih Gürbüz

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar Ender3 V2 almak istiyorum ama maalesef doların son ani artışı sonrası fiyatı 2 katına çıkmış. Bu yüzden ben de ikinci el almayı düşünüyorum. Sıfır almak yerine 2.el almanın ne gibi dezavantajları olur?

Makine sağlam olduğu sürece ikinci el olması pek önemli değil. İskelet, kart, motor ve güç kutusundan oluşuyor temelde yani aslında basit bir ürün.

Alırken baskı testsiz alma, alacağın kişi makineye alışamadığı için satıyorsa bilen biriyle gidip, x bir baskı başlatıp bir süre çalışmasını izlemek yeterli olur bana göre.

Filamentler de aynı zammı gördü.

Makine sağlam olduğu sürece ikinci el olması pek önemli değil. İskelet, kart, motor ve güç kutusundan oluşuyor temelde yani aslında basit bir ürün.

Alırken baskı testsiz alma, alacağın kişi makineye alışamadığı için satıyorsa bilen biriyle gidip, x bir baskı başlatıp bir süre çalışmasını izlemek yeterli olur bana göre.

Filamentler de aynı zammı gördü.
Hocam dolap uygulaması yada sahibinden param güvende sistemi ile alacağım yani 2 gün ürünü test etme imkanım olacak. Daha önce 3D yazıcı kullanmış bir tanıdığım da var.

Hocam peki baskı almak dışında neleri kontrol etmeliyim. Yani örneğin bilgisayar alırken birçok test yapılır. 3D yazıcı alırken de örneğin parça eksik mi, herhangi bir sorunu var mı bunları nasıl anlayabilirim? Yalnızca baskı almak yeterli olur mu?

Baskı alırken anakart, psu, fan ve motorları bir nevi test etmiş oluyorsun, geriye de pek bir şey kalmıyor zaten. Makinede üstte 2, altta 2 olmak üzere 4 fan mevcut.

Stock kart ve psu değişmiş mi diye kafanda soru işareti oluşursa, onu ancak kart ve psu alt kapaklarını açıp görsel kontrol ederek anlayabilirsin.

Sahibi standart donanımda değişiklik yaptıysa şimdiden sormakta fayda var.

Geri
Yukarı