2. el eşya satarken nelere dikkat etmek lazım?

nickbender14

Decapat
Yer
Nigerian
Merhaba arkadaşlar, Facebook üzerinden bisiklet satıyordum ve alıcı buldum adam sadece ama sadece konumunu söyle geleyim bakayım dedi pazarlığı da yarın yapalım dedi. Bende bizim eve yakın işlek bir park var orayı söyledim. Sizce nasıl davranmalıyım ve ne yapmalıyım parayı nakit mi isteyim karttan mı isteyeyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar, Facebook üzerinden bisiklet satıyordum ve alıcı buldum adam sadece ama sadece konumunu söyle geleyim bakayım dedi pazarlığı da yarın yapalım dedi. Bende bizim eve yakın işlek bir park var orayı söyledim. Sizce nasıl davranmalıyım ve ne yapmalıyım parayı nakit mi isteyim karttan mı isteyeyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Nakit para almayın, sahte para olmayacağının garantisi var mı? Beğenirse pazarlığınızı yaptıktan sonra iban verin ve sizin yanınızda EFT yapsın ondan sonra satın.

Normal ol, kasma kendini. Piyasanın altında ki fiyatlara sakın satma ve ödemeyi ibana atacaksa paranın geldiğine emin ol.

Daha iki gün önce çok kaliteli bir bisiklet sattım, satıcı 1-2 gün sonra arıza yaptığını söyledi ama hiçbir sıkıntı yoktu. Bence yakınından rica et seni bisikleti sürerken video çeksin, ödemeyi nakit al eğer laf yaparsa ATM'den çekelim de, son olarak da önden parayı al sonra sürmesine izin ver. Tabii sahte para işini de unutma, eğer nakit verirse beraber ATM'ye gidin.

Yeni konular

Geri
Yukarı