2. el Galaxy S8 pişman eder mi?

Arkadaşlar selam. Geçenlerde öneri için konu açmıştım arkadaşlar sağ olsun yardımcı oldular. Ancak bütçemi tamamen kullanamayacağım. Bugün bir ilan yakaladım satıcı kişi ile konuştum. İhtiyaç fazlası olduğunu kutu içeriği, faturası tam ve 1 ay garantisi bulunan çiziksiz, kırıksız ve AMOLED yanığı olmayan bir cihaz dedi. Fotoğraflarına baktım kasada sorun yok ve gördüğüm kadarıyla AMOLED yanığı da yok. Burdan gelecek yanıtlara göre cihazı görmeye gideceğim. Cihazda sosyal medyada dolaşma, WhatsApp, YouTube'da video izleme (yapacaklarımın %60'lık kısmı YouTube'da video izlemek) Chrome'da bir şeyler okuma gibi şeyler yapacağım. İstenilen fiyat 1750 lira ancak pazarlık yapacağım. 1700 lira bandında alabileceğim sıfır orta seviye cihazlara göre nasıl bir performans sergiler? Ekranın yanma sorunu biraz kafa karıştırıcı. @BERWAR hocam özellikle sizin yorumlarınız benim için önemli lütfen fikrinizi bana söyler misiniz?
Ben ilk çıktığında S8'i bir tanıdığımdan 1 aylıkken aldım sıfır alacakken daha uyguna almış oldum.Cihazı yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum daha bugüne kadar performans bakımından sıfır problem yanlız benim kendi hatamdan dolayı ekranımda amoled yanıkları oluştu ama gözüme batmıyor.Sonuç olarak cihaz temizse bence alınır sıfır da alsan garantinin kapsıyacağı şeyler kısıtlı herkesin mâlumu o yüzden ben ikinci el konusunda iyi araştırıp inceleyip temiz ürünleri alma konusunda ılımlıyım.

Ben ilk çıktığında S8'i bir tanıdığımdan 1 aylıkken aldım sıfır alacakken daha uyguna almış oldum.Cihazı yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum daha bugüne kadar performans bakımından sıfır problem yanlız benim kendi hatamdan dolayı ekranımda amoled yanıkları oluştu ama gözüme batmıyor.Sonuç olarak cihaz temizse bence alınır sıfır da alsan garantinin kapsıyacağı şeyler kısıtlı herkesin mâlumu o yüzden ben ikinci el konusunda iyi araştırıp inceleyip temiz ürünleri alma konusunda ılımlıyım.
Ben Youtube’da fazla vakit geçirdiğim için biraz korkuyorum açıkçası.
@Schwerer Gustav, hangi cihazdan geçeceksin?
iPhone SE hocam. Düşürdüm ekran kendi kendine basıyor gece vakti hiç olmaması gereken insanları arıyor. Yoksa devam ederdim kullanmaya. Ekran da sarardı.

Temizse, bir sıkıntısı yoksa alınır S8 bebek gibi telefon.

Arkadaşlar selam. Geçenlerde öneri için konu açmıştım arkadaşlar sağ olsun yardımcı oldular. Ancak bütçemi tamamen kullanamayacağım. Bugün bir ilan yakaladım satıcı kişi ile konuştum. İhtiyaç fazlası olduğunu kutu içeriği, faturası tam ve 1 ay garantisi bulunan çiziksiz, kırıksız ve AMOLED yanığı olmayan bir cihaz dedi. Fotoğraflarına baktım kasada sorun yok ve gördüğüm kadarıyla AMOLED yanığı da yok. Burdan gelecek yanıtlara göre cihazı görmeye gideceğim. Cihazda sosyal medyada dolaşma, WhatsApp, YouTube'da video izleme (yapacaklarımın %60'lık kısmı YouTube'da video izlemek) Chrome'da bir şeyler okuma gibi şeyler yapacağım. İstenilen fiyat 1750 lira ancak pazarlık yapacağım. 1700 lira bandında alabileceğim sıfır orta seviye cihazlara göre nasıl bir performans sergiler? Ekranın yanma sorunu biraz kafa karıştırıcı. @BERWAR hocam özellikle sizin yorumlarınız benim için önemli lütfen fikrinizi bana söyler misiniz?
Temizse alın. 2K 570PPI amoled ekranı var. Film dizi izlemek için iyidir. Oyunlarıda orta ayarda sorunsuz çalıştırır.

S8 kullanıcısıyım cihaz performans olarak mükemmel ilk gün ki gibi cihazı inceleyin temizse bence alın derim note 8 vs hiç bulaşmayın uzun yıllar götürür bence. Ekran yanığı için telefon şarjda iken oyun oynamayın telefonda hızlı sarj var biraz ısınıyor sarjda iken o ara çok kullanmayın sıkıntı olmaz.

Ben de herkes gibi sıfır alman daha iyi diyeceğim fakat eğer içine çok sindiyse telefonu kontrol ederken mutlaka çok ama çok dikkatli edin. IMEI'yi o anda e-Devlet üzerinden sorgulayın. Ekranda yanık olma olayını da parlaklığı sonuna kadar açıp dikkatlice inceleyin. Sonuçta kırk kez almıyorsunuz. iPhone SE'den geçiliyorsa S8 asla üzmez seni.

Elbette sıfır cihaz almak en sağlıklısı. Aklıma takılan şey sıfır orta seviye cihaz parasında temiz bir eski amiral gemisi var. Bakalım eğer ilan sahibinin dediği gibi temizse IMEI de bir sorunu yoksa tercih edebilirim. Batarya ve ekran konusunda iPhone SE’den her iki cihaza da geçince çağ atlamış gibi olacağım zaten. Redmi Note 8’in de kamerası 1500 liralık fiyatına göre güzel geldi bana inceledim internetten. Bakalım S8 temizse tabii ki onu almak isterim.
S8 kullanıcısıyım cihaz performans olarak mükemmel ilk gün ki gibi cihazı inceleyin temizse bence alın derim note 8 vs hiç bulaşmayın uzun yıllar götürür bence. Ekran yanığı için telefon şarjda iken oyun oynamayın telefonda hızlı sarj var biraz ısınıyor sarjda iken o ara çok kullanmayın sıkıntı olmaz.
Telefonda hızlı şarj olduğu için şarjda kullanmaya lüzum kalmaz zaten hocam. Şuanki cihazım 2.5 saati geçen bir sürede tam şarja ulaşıyor ve telefonda işim olduğu için kullanmak durumunda kalıyorum şarj olurken.
Temizse alın. 2K 570PPI amoled ekranı var. Film dizi izlemek için iyidir. Oyunlarıda orta ayarda sorunsuz çalıştırır.
Mobilde oyun oynamıyorum hocam. Sosyal medya , video izleme , genel olarak stabil olsun yeterli. Güncelleme almasa da bir şekilde ROM ile hallolur isteğe bağlı.
EDİT: Şuan HB'de Xiaomi Mİ A3 cihazı 1499 lira. Note 8 yerine bu cihazı almak mantıklı mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı