S6 Edge Pişman Eder Mi?

Makaleler
18
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, haftaya salı günü S6 Edge almaya gideceğim. Ancak iPhone SE kafamı kurcalıyor. Öncelikle bütçem 2000TL ve 2000TL'ye bu 2 cihazı seçtim bana uygun olanlar bunlar. S6 Edge Her konuda önde, S6 Edge almayı istiyorum zaten, ama 5-6 ay sonra, "tüh be keşke SE alsaydım" dedirtmesini de istemiyorum. Biliyorum iOS ve Android'i kıyaslamak mantıklı değil, ancak 2 platformu da kullandım, ikisi de benim için iyiydi. Sizce S6 Edge pişman eder mi? Özellikle kullananlar memnunlar mı?

İyi bir telefon. Bana göre tek dezavantajı bataryası daha iyi olabilirdi. Sahip olduğu batarya kapasitesine göre yine iyi performans veriyor açıkçası. Neden S6 düşünmüyorsun, birebir aynı donanım olarak fiyatı da daha ucuz. Bu kadar pahalı bir telefona ihtiyacın var mı? Alternatif olarak Hepsiburada sitesinde Samsung A9 modelini var bunu da düşünebilirsin. En son bütçen 1200 TL civarlarındaydı 2000 TL'ye iyi çıktın.:)

İyi bir telefon. Bana göre tek dezavantajı bataryası daha iyi olabilirdi. Sahip olduğu batarya kapasitesine göre yine iyi performans veriyor açıkçası. Neden S6 düşünmüyorsun, birebir aynı donanım olarak fiyatı da daha ucuz. Bu kadar pahalı bir telefona ihtiyacın var mı? Alternatif olarak Hepsiburada sitesinde Samsung A9 modelini var bunu da düşünebilirsin. En son bütçen 1200 TL civarlarındaydı 2000 TL'ye iyi çıktın.:)

Batarya olayı çok sıkıntı değil, evde powerbank'ım var zaten, onuda geçtim telefonda hızlı şarj var, en azından evden çıkarken bi 15-20 dakika şarj etsem beni yolun sonuna, bir sonraki şarj istasyonuna götürür galiba. :D S6 Düşünmeme sebebim, S6 Edge beni çok etkiledi. Farklı bir şeyler almak istiyorum, kavisli ekran cidden hoşuma gidiyor, edge ekranının bir sürü oyuncağı var hem. :D Bütçeyi çok zor bir şekilde 2000'e çıkardım o yüzden almışken "iyi ki almışım bunu, cidden çok iyi" dedirtmesini istiyorum. Tabi 2000TL'ye bunu istemek ne kadar mantıklı bilmiyorum, günümüzde telefonlar aldı başını gidiyor, 2000TL'ye resmi garantili alabileceğin cihazlar çok kısıtlı. Bu kadar pahalı bir telefona ihtiyacım var evet, çünkü ben hep yollardayım, telefonu yoğun kullanıyorum diyebiliriz, kamerayı bayaa kullanıyorum. Ve almışken iyi bir şey almak istiyorum. SE Almamamın tek sebebi, önceden 5S kullanmış olmam. Kasası aynı, ekran esneme sorunu var ve ben sorun yaşamak istemiyorum.

Zorlayıp S7 alabilirsin. Batarya performansı, kamerası, işlemcisi falan daha iyi.

Maalesef 2000'i geçmem imkansız, zaten zorla 2000 yapabildim.

2 Ay boyunca S6 kullandım. Batarya ömrü hiç memnun etmedi. S6 ile S6 edge arasında 50 mah var.

Telefon ne kadar sürede şarj oluyordu acaba? Örneğin yüzde 50'ye falan kaç dakikada geliyordu? Birde ben G3 kullanmış adamım zamanında. :D :D O yüzden batarya sıkıntı değil.

Hızlı şarjın hiç bir etkisini göremedim ben. Normal adaptör takıyorum 1:50 saat kaldı diyor. Hızlı şarj adaptörü takıyorum yine aynı.

Hızlı şarjın hiç bir etkisini göremedim ben. Normal adaptör takıyorum 1:50 saat kaldı diyor. Hızlı şarj adaptörü takıyorum yine aynı.
Hızlı şarjın etkisini ben çok görüyorum. S6 Edge Plus kullanıyorum ben, bataryası daha büyük olmasına rağmen kendi şarjı ile tahmini 40 dakika gösteriyor %10 - %100 arası. Gerçekten 40 dakikada doluyor ama başka bir şarj aleti takarsan 2 saat, 3 saat değişiyor süreler.

Ben telefonu gece yatarken şarja koyan birisiyim ve bazen koymayı unutuyorum. Sabah acil evden çıkmam gerekiyor ve şarjım %20 gibi bir değerde iken şarja takıyorum 10 dakikada %46 - %50 gibi değerlere ulaşıyor, ondan sonra şarj adaptörünü alıp çıkıyorum. Yani ilk %50'lik kısım çok hızlı şarj oluyor.

Hızlı şarjın etkisini ben çok görüyorum. S6 Edge Plus kullanıyorum ben, bataryası daha büyük olmasına rağmen kendi şarjı ile tahmini 40 dakika gösteriyor %10 - %100 arası. Gerçekten 40 dakikada doluyor ama başka bir şarj aleti takarsan 2 saat, 3 saat değişiyor süreler.

Ben telefonu gece yatarken şarja koyan birisiyim ve bazen koymayı unutuyorum. Sabah acil evden çıkmam gerekiyor ve şarjım %20 gibi bir değerde iken şarja takıyorum 10 dakikada %46 - %50 gibi değerlere ulaşıyor, ondan sonra şarj adaptörünü alıp çıkıyorum. Yani ilk %50'lik kısım çok hızlı şarj oluyor.

Cihazdan memnun musunuz peki? 1GB RAM ve batarya/ekran hariç S6 Edge'den farkı yok diye biliyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı