2. El GTX 1060 vs RX 580

Daywalkerrr

Hectopat
Dostlar bütçem 800 TL iken ekran kartlarına baka baka nasıl olduysa 1450 GeT ilana çıktı. GTX 1060 ve RX 580 kartlara yöneldim. Bazı kartlar Stream, miningte, grafik, internet kafe gibi alanlarda kullanılmış.

Mining anladığım kadarıyla zarar veriyor karta peki Stream denen olay da öyle mi? Grafik ve internet cafeden kullanılan garantili kartlar alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Stream kelime anlami yayin yapmak demek galiba oyun yayinciligi kastediliyor ama tam emin değilim. Miningte kullanilan kartlar 7/24 tam kapasite calistigi icin fazla yipraniyorlar o yuzden tavsiye etmem. Benim tavsiyem bulabilirseniz RX580 4GB modelini almaniz. O kart icin 8GB VRAM biraz fazla ve RX 580 GTX 1060 a gore DX 12 de daha iyi performans veriyor. Biraz daha gelecege dönuk olmus olur.

Stream kelime anlami yayin yapmak demek galiba oyun yayinciligi kastediliyor ama tam emin değilim. Miningte kullanilan kartlar 7/24 tam kapasite calistigi icin fazla yipraniyorlar o yuzden tavsiye etmem. Benim tavsiyem bulabilirseniz RX580 4GB modelini almaniz. O kart icin 8GB VRAM biraz fazla ve RX 580 GTX 1060 a gore DX 12 de daha iyi performans veriyor. Biraz daha gelecege dönuk olmus olur.

Hocam ,canlı yayın dedi ama sanmıyorum oyun yayını olsun adamın server felan veri merkeziymiş Acaba kart yayın sırasında yük altına mı giriyor

O kart icin 8GB VRAM biraz fazla...
O kart için 8 GB VRAM fazla değil, günümüz oyunları 8 GB harcamasa dahi -ki harcıyanlar var- 4 veya 6 GB'ın üzerinde isteyen oyun fazlasıyla mevcut. Asla fazla değil tam aksine yerinde bir şey olmuş 1060 6 GB'a göre.

Mining karta zarar verir, dediğiniz stream işlemi konusunu pek bilmiyorum açıkçası. İnternet kafe kullanımına gelince, kart devamlı çalışır halde oluyor ne kadar süre kullanıldığına bağlı olarak değişim görülebilir ancak şunu da unutmamak lazım bu kartı alan kişiler arasında tüm gün oyun oynayanlar da var yani normal kullanımla eşdeğer de olabilir. Bence aralarından mantıklı olanı internet kafe ve emin olmasam da stream gibi görünüyor.

Dostlar keşke sıfır alabilsem 1450 tl ye,2.el haketten insanı yıpratıyor; ilan kopyalayan dolandırıcılar mı dersin ,ekran kartına döviz-altın kur muamelesi yapan mı dersin,ukalalar,asosyaller,ana-babasının hesabından ilan açanlar,kullanıcılardan ucuza alıp direk satışa koyan kurnaz bilgisayarcılar mı dersin.....

Dostlar keşke sıfır alabilsem 1450 tl ye,2.el haketten insanı yıpratıyor; ilan kopyalayan dolandırıcılar mı dersin ,ekran kartına döviz-altın kur muamelesi yapan mı dersin,ukalalar,asosyaller,ana-babasının hesabından ilan açanlar,kullanıcılardan ucuza alıp direk satışa koyan kurnaz bilgisayarcılar mı dersin.....
2.el almadim satilir alinir bilemiyorum en iyisini siz biliyorsunuz. Fakat aldiktan sonra 200 daha ekleyip sifir alsaydim keske demeyeceginizden emin olun. Msi gtx 1060 6gb ocv1 vardi sanirim 1680 tl. 800 den 1450 cikmissiniz kimbilir nelerden kistiniz anliyorum ama bir de o 1450 yi komple cope atmis olmak var.

2.el almadim satilir alinir bilemiyorum en iyisini siz biliyorsunuz. Fakat aldiktan sonra 200 daha ekleyip sifir alsaydim keske demeyeceginizden emin olun. Msi gtx 1060 6gb ocv1 vardi sanirim 1680 tl. 800 den 1450 cikmissiniz kimbilir nelerden kistiniz anliyorum ama bir de o 1450 yi komple cope atmis olmak var.

Vallahi hocam haklısınız ,inanın atansaydım sorun olmayacaktı ama kısarak ileriye dönük bir kart alayım dedim. Bir görsen diyalogları kanser eder insanı

Vallahi hocam haklısınız ,inanın atansaydım sorun olmayacaktı ama kısarak ileriye dönük bir kart alayım dedim. Bir görsen diyalogları kanser eder insanı
2. el alacağınız için idare etme amaçlı bulabileceğiniz en ucuz işinizi de görecek gtx 1050 ti alıp ilerde durum toparlanınca o günün şartlarında sıfır daha uygun bir donanım fikri nasıl.

Hocam aslında 6gb gtx sıfır var 1400 tl ama garantisiz yurtdışı ürünü adamda anlaşmaya müsait böyle ilanlar var ama elden alma test etme imkanım yok farklı iller. .Bu aralar 1060 ilanları çok, sanırım 4k ultra kasıyor o yüzden satan satana biraz daha bekliyip dediğiniz gibi hiç olmadı anlaşmaya müsait adam gibi adam satıcılardan 1050 ve 3gb 1060 alacağım nasip olursa

------------
Bu arada Stream konusunda halen yardım beklemekteyim dostlar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı