2.el HDD Sisteme Zarar Verir mi?

deLoreaN

Hectopat
Arkadaşlar benim şu anki sistemim güncel bir sistem. Kardesime 2.el HDD aldım Gittigidiyor'dan onun bilgisayarı calismadigi kendi bilgisayarima taktım SATA 3 2.porta 1.portta kendi SSD'im var. Bilgisayarimi kendi SSD olan kurulu Windows'dan başlattım. Disk yönetiminde 2.el harddiski biçimlendirdim ve E adına adını verdim. Bir sorun yok gibi gözüküyordu Windows Defender ile taradım harddiski onda da sorun çıkmadı. Saglik testi yapmadım şimdilik. Bazi arkadaşlar SSD'ye zarar verir sistemin yavaşlar falan diyorlar sizce zarar verir mi?

Arkadaşlar benim şu anki sistemim güncel bir sistem. Kardesime 2.el HDD aldım Gittigidiyor'dan onun bilgisayarı calismadigi kendi bilgisayarima taktım SATA 3 2.porta 1.portta kendi SSD'im var. Bilgisayarimi kendi SSD olan kurulu Windows'dan başlattım. Disk yönetiminde 2.el harddiski biçimlendirdim ve e adına adını verdim. Bir sorun yok gibi gözüküyordu Windows Defender ile taradım harddiski onda da sorun çıkmadı. Saglik testi yapmadım şimdilik. Bazi arkadaşlar SSD'ye zarar verir sistemin yavaşlar falan diyorlar sizce zarar verir mi?

İçinde virüs barındırmıyorsa sorun yok ama HD Tune ile bad sector testi yapman gerek.

Arkadaşlar benim şu anki sistemim güncel bir sistem. Kardesime 2.el HDD aldım Gittigidiyor'dan onun bilgisayarı calismadigi kendi bilgisayarima taktım SATA 3 2.porta 1.portta kendi SSD'im var. Bilgisayarimi kendi SSD olan kurulu Windows'dan başlattım. Disk yönetiminde 2.el harddiski biçimlendirdim ve E adına adını verdim. Bir sorun yok gibi gözüküyordu Windows Defender ile taradım harddiski onda da sorun çıkmadı. Saglik testi yapmadım şimdilik. Bazi arkadaşlar SSD'ye zarar verir sistemin yavaşlar falan diyorlar sizce zarar verir mi?

Zarar verdiğini kim söylüyor? Sıkıntı olmaz.

%100 bir şey söyleyemem fakat benim yedek kasamdaki HDD'yi birine satmış olsam muhtemelen HDD'nin epey parçalanmış olmasından içerisinde kullanacağı uygulamalar psikolojik zarar verebilir. :D

Sisteme zarar vermez ancak size zarar gelebilir. İkinci el depolama önermem. İçinde önceden illegal içerik saklanmış olabilir.
Biçimlendirme yaptığım için içinde ne varsa silmiştim.
%100 bir şey söyleyemem fakat benim yedek kasamdaki HDD'yi birine satmış olsam muhtemelen HDD'nin epey parçalanmış olmasından içerisinde kullanacağı uygulamalar psikolojik zarar verebilir. :D

Aldığım 2.el HDD içerisinde Windows kurulu olan bir HDD değil içinde geldiğinde zaten hiçbir şey bulunmuyordu Gittigidiyor'dan onaylı bir satıcıdan 6 ay garantili almıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı