Elektrik kesintisi sisteme zarar verir mi?

bapuhan

Centipat
Daha fazla  
DeepCool pf 650 PSU var binada jeneratör olduğu için elektrikler gittikten yaklaşık 1 saniye sonra elektrikler geldi herhangi bir sorun yaşatır mı priz olarak Philips'in sps1040A/51 modeli var bilgisayarı yazları köye götüreceğim ve orada ayda 4 kere falan elektrik kesintisi yaşanıyor herhangi bir sorun yaşar mıyım?

DeepCool pf 650 PSU var binada jeneratör olduğu için elektrikler gittikten yaklaşık 1 saniye sonra elektrikler geldi herhangi bir sorun yaşatır mı priz olarak Philips'in sps1040A/51 modeli var bilgisayarı yazları köye götüreceğim ve orada ayda 4 kere falan elektrik kesintisi yaşanıyor herhangi bir sorun yaşar mıyım?

PSU kaliteli ise ve akım korumalı priz kullanıyorsan problem olmaz.

Yaşatmaz fakat anı gidip gelmeler dalgalanma yapıyorsa zararlı sisteme en mantıklısı akım korumalı priz almak

Bildiğim kadarıyla ne olursa olsun zararlı ben normalde bile bilgisayar kapalıyken prizden çekiyorum ki daha önce başıma geldi bilgisayar geç açıldı bazı oyunlarda ayarlar sıfırlandı öyle.

PSU kaliteli ise ve akım korumalı priz kullanıyorsan pr.

Hocam gayet kaliteli PSU'nuz var. Akım korumalı priz ile kullanın. Hiçbir şey olmaz.

Bu prizde akım koruması yok ama gayet kaliteli bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum.

Bildiğim kadarıyla ne olursa olsun zararlı ben normalde bile bilgisayar kapalıyken prizden çekiyorum ki daha önce başıma geldi bilgisayar geç açıldı bazı oyunlarda ayarlar sıfırlandı öyle.

Yaklaşık 2 saat önce Mafia 2 oynarken elektrikler gitti geldi kasanın ışıkları bile kapanmadan geldi.

Geri
Yukarı