2. El I7 4790 ve GTX 750 TI Sistem Oyun Performansı ve Yayın Açmak

Ahmet Metin

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşımdan, 2015 yılında topladığı düzenli ve temiz baktığı bilgisayarını alacağım.

Özellikleri;
  • ASUS H81M-D Intel H81 Soket 1150 DDR3
  • i7 4790 3.6 GHz
  • Asus GeForce GTX750 Ti STRIX OC GDDR5 2GB 128Bit
  • 8 GB RAM

Bu sistemle, düşük ayarlarda GTA 5 ve PUBG'de ne kadar FPS alırım? Bir de yayın açsam sorun olur mu? Upload hızım iyi. Bu bilgisayar yayın açtırır mı sizce? Teşekkürler herkese, iyi forumlar.

5B481295-E431-44FD-A7CA-CAE365FD6629.jpeg

Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşımdan, 2015 yılında topladığı düzenli ve temiz baktığı bilgisayarını alacağım.

Öncelikle söylemek istediğim şey temiz bakıldığını söylediğiniz bilgisayarının HDD yerleştirilen bölümünün üstünde bir parmak toz olması ve kafanızı kaldırdığınızda bütün kasanın içinin aslında öyle olması değişik bir durum oluşturmuş :)

Konunuza gelecek olursak, güçlü bir işlemcisi var, upload hızınızın da yeterli olduğunu söylediniz. Şahsi fikrim yayın açar fakat çok mu iyi açar işte orası soru işareti :)

Öncelikle söylemek istediğim şey temiz bakıldığını söylediğiniz bilgisayarının HDD yerleştirilen bölümünün üstünde bir parmak toz olması ve kafanızı kaldırdığınızda bütün kasanın içinin aslında öyle olması değişik bir durum oluşturmuş :)

Konunuza gelecek olursak, güçlü bir işlemcisi var, upload hızınızın da yeterli olduğunu söylediniz. Şahsi fikrim yayın açar fakat çok mu iyi açar işte orası soru işareti :)

Yani haklısınız toz olayı benimde gözümden kaçmadı ama genel olarak 3 seneye rağmen normal diyebiliriz en azından. Temizleme işlerini severim en azından kendim zaten tertemiz getirse bile temizlik işlemini yapıcaktım zaten.

Sistem hakkında yorumunuz içinse çok teşekkürler bilgilendirdiğiniz için. İyi forumlar :)
Bitrate uygun ayarlarsanız yayını yapabilirsiniz. Bu arada oynayacağınız oyuna göre kare hızı düşebilir yayın esnasında.
Anladım bitrate hakkında detaylı bir araştırma yapmam gerekicek o halde. Teşekkür ederim cevabınız için iyi forumlar :)

750 Ti ile fazla performans beklemeyin yavaş yavaş yetmemeye başlayacaktır artık. Özellikle PUBG'de yayın açmanıza olanak verirmi orasını bilemem. Fakat kasa alınabilir işlemci gerçeken güçlü. Alacağınız fiyat burada önemli. Size tavsiyem uygun fiyattan verecekse RAM'lerden birini ve ekran kartını satın. 8 GB RAM ve GTX 1050 Ti veya 1060 alırsanız daha iyi olacaktır. Bu sistemle çok rahat edersiniz tabi imkanınız varsa.

750 Ti ile fazla performans beklemeyin yavaş yavaş yetmemeye başlayacaktır artık. Özellikle PUBG'de yayın açmanıza olanak verirmi orasını bilemem. Fakat kasa alınabilir işlemci gerçeken güçlü. Alacağınız fiyat burada önemli. Size tavsiyem uygun fiyattan verecekse RAM'lerden birini ve ekran kartını satın. 8 GB RAM ve GTX 1050 Ti veya 1060 alırsanız daha iyi olacaktır. Bu sistemle çok rahat edersiniz tabi imkanınız varsa.

İhtiyacından dolayı 1000 TL ye alıyorum sistemi. Dediğim gibi PUBG'de fazla bir beklentim yok çok oynayacağımıda sanmıyorum ama 10 fpsdede oynatmasın yani. 40-50 FPS'de ayda 1 girer oynarım çok önemli değil benim için sevdiğim bir oyun tarzı değil zaten. GTA 5 Önemli benim için arkadaşlarımla oynayacağım için. 3 senelik 750TI satma şansım var mı ki satsam ne kadar satarım 1050TI Upgrade düşünüyordum zaten. Dediğiniz gibi 8 GB RAM , I7 4790 ISLEMCI VE 1050TI ile canavar olur bilgisayar dimi yani en azından beni idare eder ultra lüks oyunlar oynamıyorum sonuçta. LOL , CS 1.6 VE CSGO, GTA 5 VE ARADA SIRADA PUBG. Teşekkürler.

İhtiyacından dolayı 1000 TL ye alıyorum sistemi. Dediğim gibi PUBG'de fazla bir beklentim yok çok oynayacağımıda sanmıyorum ama 10 fpsdede oynatmasın yani. 40-50 FPS'de ayda 1 girer oynarım çok önemli değil benim için sevdiğim bir oyun tarzı değil zaten. GTA 5 Önemli benim için arkadaşlarımla oynayacağım için. 3 senelik 750TI satma şansım var mı ki satsam ne kadar satarım 1050TI Upgrade düşünüyordum zaten. Dediğiniz gibi 8 GB RAM , I7 4790 ISLEMCI VE 1050TI ile canavar olur bilgisayar dimi yani en azından beni idare eder ultra lüks oyunlar oynamıyorum sonuçta. LOL , CS 1.6 VE CSGO, GTA 5 VE ARADA SIRADA PUBG. Teşekkürler.
Pubg için performans testlerine youtubedan bakabilirsiniz. Buna ek olarak 750 Ti çok rahat elden çıkarabilirsiniz hala alıcısı çok olan bir kart. 1050 Ti yada 1060 çok iyi gider o işlemciyi yanlız RAM'i 12 Gb yapmanız taraftarıyım. Günümüz oyunlarında şu an için bazı oyunlarda olsa da 8 yetmemekte bir kaç atarsan fedakarlık ederseniz fazlasıyla yeterli olur ama.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı