2. el iPad alınır mı?

BuyukogluF

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci Pilot
Herkese merhaba,
Üniversite okuyorum, buna ek olarak uçuş okulunda öğrenciyim ve ikisi içinde daha kolay not almak ve ders çalışmak için tablet almayı düşünüyorum.
İlk başta Samsung S7 FE modeline bakmıştım fakat Samsung'un kalemlerinden pek emin değilim.
EasyCep'te iPad Pro gördüm 16.599TL. Bu fiyata bunu almak mantıklı mı? Ve EasyCep'ten almak mantıklı mı? Yenilenmiş diyorlar, geçmişi kötü olan tablet veya telefon kullanıyor olabilirler mi?
Seçimleri beklemeli miyim? Ve öğrencilere vergisiz telefon, bilgisayara girebilir mi tabletler?
Önerilerinize açığım, teşekkür ederim.

Seçimden sonra hemen ekonomi düzelmez. Paranız varsa alacağınız bir şey varsa alın, yarın ne olur kimse bilemez. Bu siteyide konuyada hakim değilim bu arada sadece söyleyeyim dedim.

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz benim için önemli.
Hemen düşeceğini bende sanmıyorum ama seçim vaadi olarak vergisiz telefon, bilgisayarı beklemek mantıklı mı?

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz benim için önemli.
Hemen düşeceğini bende sanmıyorum ama seçim vaadi olarak vergisiz telefon, bilgisayarı beklemek mantıklı mı?
Yarın ne olacağı belirsiz. Ya adaylardan birine bir şey olursa, o zaman vergisiz telefonu (Eğer dedeye bişey olursa) rüyanızda görürsünüz üstüne fiyatlar daha çok artar. Bence mantıksız.

2. el alınmaz bence ya, gidip iPad 9 alsanız bile yeter 7 bine. Doğru hatırlıyorsam FE tablette SD 778g vardı ve bu gerçekten çok yetersiz bir işlemci, iPad 9'daki A13 ile Procreate dışında Genshin Impact gibi uygulamalarda bile çok iyi performans alabilirsiniz. Zaten M1 işlemcili Pro modelleri sadece not almak için satın almak cidden mantıksız olur, eğer 9. nesili beğenirseniz o zaman yükseltin bence. Pt isminde bir sitede öğrenci indirimi vardı en son.

2. el alınmaz bence ya, gidip iPad 9 alsanız bile yeter 7 bine. Doğru hatırlıyorsam FE tablette SD 778g vardı ve bu gerçekten çok yetersiz bir işlemci, iPad 9'daki A13 ile Procreate dışında Genshin Impact gibi uygulamalarda bile çok iyi performans alabilirsiniz. Zaten M1 işlemcili Pro modelleri sadece not almak için satın almak cidden mantıksız olur, eğer 9. nesili beğenirseniz o zaman yükseltin bence. Pt isminde bir sitede öğrenci indirimi vardı en son.

Ben sadece not alacağım fakata kız kardeşim var, o resim çizmeyi gerçekten çok seviyor ve güzelde işler çıkartıyor, ben kullanmadığımda onun kullanabileceği bir şey olsun istiyorum.
Apple Pencil 2.nesil ile 1.nesil arasında pek bir fark var mı peki?

Ben sadece not alacağım fakata kız kardeşim var, o resim çizmeyi gerçekten çok seviyor ve güzelde işler çıkartıyor, ben kullanmadığımda onun kullanabileceği bir şey olsun istiyorum.
Apple Pencil 2.nesil ile 1.nesil arasında pek bir fark var mı peki?
Hocam şimdi ne desem yalan olur çünkü pen konusunda aşırı bilgili değilim ancak pencil 1 gayet iyi, hatta çok iyi. Profesyoneller bile yetinebilir kendisiyle rahatça, eğer en iyi deneyimi istemiyorsanız sırf kalem için 11 lira daha vermek pek de mantıklı değil bence. Zaten kız kardeşiniz de daha aşırı ileri seviye değilse ipad 9 gibi bir şeyle başlamak daha iyi olabilir, baktınız çok sardı o zaman yükseltme yaparsınız. Ha tabii bir de para bolsa zaten alın geçin ancak ben de hediye aldım zamanında ve hayday için kullanılıyor bu cihaz şu an hahaha. ---Pro modellerin en büyük artısı 120hz ekran yenilemesi ve ekranı, onun dışında tüm ipadlerde istediğinizi yapabilirsiniz.

ben PT'den almıştım tableti ve fiyat uygundu ancak şu an öğrenci indirimli fiyatları normal fiyatlarla aynı gibi, bu yüzden bankaların kampanyaları ya da nays indirimleriyle falan trendyol veya kampanya olan siteleri kullanarak 200-300 lira daha ucuza getirebilirsiniz gibi. ipad 9 örnek olarak 7300tl PT sitesinde ancak normalde de 7300 falan.

Hocam şimdi ne desem yalan olur çünkü pen konusunda aşırı bilgili değilim ancak pencil 1 gayet iyi, hatta çok iyi. Profesyoneller bile yetinebilir kendisiyle rahatça, eğer en iyi deneyimi istemiyorsanız sırf kalem için 11 lira daha vermek pek de mantıklı değil bence. Zaten kız kardeşiniz de daha aşırı ileri seviye değilse iPad 9 gibi bir şeyle başlamak daha iyi olabilir, baktınız çok sardı o zaman yükseltme yaparsınız. Ha tabii bir de para bolsa zaten alın geçin ancak ben de hediye aldım zamanında ve hayday için kullanılıyor bu cihaz şu an hahaha. ---Pro modellerin en büyük artısı 120Hz ekran yenilemesi ve ekranı, onun dışında tüm IPad'lerde istediğinizi yapabilirsiniz.

Ben Pt'den almıştım tableti ve fiyat uygundu ancak şu an öğrenci indirimli fiyatları normal fiyatlarla aynı gibi, bu yüzden bankaların kampanyaları ya da Nays indirimleriyle falan Trendyol veya kampanya olan siteleri kullanarak 200-300 lira daha ucuza getirebilirsiniz gibi. iPad 9 örnek olarak 7300TL pt sitesinde ancak normalde de 7300 falan.

Anladım teşekkür ederim. Şu an için iPad 9,10 yeterli olacaktır, zaten 2 sene sonra mesleğim elimde olunca düşünmeden kardeşime alırım inşallah. Teşekkür ediyorum tekrardan. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı