2. el iPhone 11 kayıt ettirilip kullanılır mı?

iPhone 11 devri kapanıyor deyip XR önermek komik. XR, 11'den daha hızlı yaşlanacak. Güncelleme desteğini kesecekler iOS 18 ile birlikte. Biraz para tutup en az 12 ailesi alınmalı. Aşağısı artık güncel bir cihaz olarak kabul edilemez.

Kusura bakmayın hocam ben XR daha yeni sanıyordum. Apple konusunda cahilim biraz.

Eğer küçük telefonlarla aranız iyiyse müthiş bir seçenek olur ancak çok sevmiyorum sadece iPhone 11 almamak için bakıyorum diyorsanız bakmayın derim, düz 11'le düz 12 arasında kasa ve ekran farkı dışında günlük etkileyen bir faktör yok ama ikinci elde sanki var gibi delice bir fark var (ama küçük telefon bakmak amaçlı 12 Mini ve 13 Mini rakipsiz ve gerçek manada güzeller, sıkıntı değilse şiddetle öneririm).

Herhalde fiyatları için söylemiş ama XR zaten alt model cihaz fiyatı dışında 11'e göre hiçbir artısı yok ki.
Düz 11 ile 12 arasında çok fark var. 11'de çok kötü bir ekran söz konusu 12'ye göre bu bile tercih etmek için bir sebep. Kamera geliştirmelerinden bahsetmiyorum bile. +1 yıl daha güncelleme desteği alacak olması cabası.

Kusura bakmayın hocam ben XR daha yeni sanıyordum. Apple konusunda cahilim biraz.
Ne kusuru olur öyle şeyler, XR baya eski bir cihaz ya, yakında fişini çekerler o yüzden ucuz zaten

Düz 11 ile 12 arasında çok fark var. 11'de çok kötü bir ekran söz konusu 12'ye göre bu bile tercih etmek için bir sebep. Kamera geliştirmelerinden bahsetmiyorum bile. +1 yıl daha güncelleme desteği alacak olması cabası.
Hocam biraz kullanıcının önceki tecrübelerle de alakalı beğenip beğenmeme kısmı ama ailemde 12 Pro kullanan var kendimde 11 var kısa bir süre 12 Pro'yu da kullandım hatta (sebebi kendi cihazımı servise vermemdi, 2 hafta sürdü cihazı geri almam çünkü başka şehirlerdeydik ve yaşadığım yerde Apple servisi yoktu o ara kullandım) ve kameraları arasında günlük hayata çokta bir farkı olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim, ekran kısmında tam tersini de rahatlıkla söyleyebilirim ne kadar iPhone 11'inde paneli renkleri doğru göstermek noktasında son derece düzgün olsada çözünürlüğü hem düşük hemde iPhone 12 Pro'daki OLED bir panel ve çok daha yüksek çözünürlüklü bir panel arada kesinlikle fark vardı ama bu iPhone 11'in paneli kötü olduğundan değil (buraya bir not geçmek istedim, fiyatına göre düşük kalan bir panel çıktığında da öyleydi kalitesiz değildi ama düşük seviyedeydi fakat iPhone 11 ve 12 arasında yarım asgari ücret kadarda fark var ikinci elde bile ve bir panel farkı o kadarda etmez yoksa asla itirazım yok 12'deki panel kesinlikle daha iyi) 12 Pro'nun veya bizim konumuzda iPhone 12'nin panelinin daha iyi olmasından kaynaklı.
Güncelleme kısmı biraz kumar bence, iPhone 5S+iPhone 6'nın veya iPhone 6S+iPhone 7'nin beraber destekten çekilmesi gibi olması da bir ihtimal. Bütçesini arttırması için beklemesi gerekiyorsa eğer arkadaşın ve piyasaları düşünürsek ben bütçesini aşacak cihazlara yönelmesini önermem para biriktireyim diye alamamakta var.

12 mini alınabilir. 11'den daha iyidir. 12 ailesine bakın 11 almayın derim.
Piyasada uygun 1 2 tane 12 mini gördüm ama diğer kalan kısım özellikle 12 ailesi ateş pahası bu yüzden maalesef 11 yada uygun fiyatlı 12 mini düşünüyorum.

Merhabalar. Okullar kapandı, artık çalışmaya başladım ve 10-11 bin civarı bir bütçem var. 6 7 bin TL'ye 2. el sorunsuz az kullanılmış yurt dışı 128GB iPhone 11 falan alıp 6 bin TL'ye de kayıt ettirip kullanmayı düşünüyorum ama çevremdekiler sürekli, Xiaomi'nin güzel modelleri var onlardan al, falan diyor ama ben Android kullanmaktan sıkıldım, biraz iOS'un da tadına bakmak istiyorum. Kafam karıştı. Sizce yaptığım şey mantıklı olur mu? Sıkıntı yaşar mıyım?
Arkadaşlar kayıt ücreti 20 bin tl oldu bizim iş yattı. Herkese iyi sosyaller.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı