2. el iPhone 6S alınır mı?

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
iOS 15'i alan en düşük telefon olduğun ve birkaç tane potansiyel alabileceğim telefon olduğundan bu modeli yazdım.
Aslında iPhone SE olsa çok güzel olurdu çünkü küçük telefon istiyorum ama pek görmedim ilan.

Apple ekosistemi hakkında pek bilgim yok. Samsung ve Xiaomi kullanmış biriyim. Genelde bilgisayarı kullandığım için telefonun büyüğü yerine küçüğü daha iyi olur benim için.

Bilgilendirin beni.

Yazmayı unutmuşum. Benim birden fazla telefonum var. Birindeki eksiklik bana çok etki etmez. Mesela wp. Bir telefona iki tane yüklerim. Diğerine hiç gerek kalmaz.

Ben oyun oynamıyorum telefonda.

Önceliğim Iphone SE . Ama ilan olarak Iphone 6s daha çok. Alma olasılığından başlığa onu yazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone 4S e yüklenmemeye başlayalı 1 yıl olmadı diye biliyorum, eskiden bir şekilde yükleniyordu şimdi imkansız.
iPhone 5S belki kullanılır iPhone 6 ise birkaç yıl boyunca daha kullanılır.

Hocam 5S le 6 pek farklı cihazlar değil kozmetik olarak onlarda legal olarak kullanımda ömürlerinin sonlarına yaklaşıyorlar tabii amacınız birilerini aramak veya SMS atmaksa iPhone 3GS bile yeter orası ayrı ama 5S de 6 da iOS 12 de kaldı ve şu an en basit WhatsApp bile iOS 12 istiyor ve oda birkaç aya iOS 13'e yükselecektir.

Sanırsam birçok kişinin anlamadığı bir durum var, iPhone 6S ve 7’ler güncelleme almayacaklar ancak Whatsapp dediğiniz uygulama suan son 4 yıldır işletim sistemi desteğinden mahrum olan 9 yaşındaki iPhone 5S’te bile çalışmakta ve IOS 15’in temel uygulama desteğini kaybetmesine daha var satıldığı bütçeyi düşünürsek (1500’ler) o fiyatta bir Reeder falan mı alınsın anlamıyorum yani, evet Redmi Note 8 veya Galaxy S8’lerde varlar o bütçeye yakın ancak iPhone 6S’in iki katı fiyat etiketi olan iPhone 8’i önermek gerçekten kullanıcı yardımından uzak zaten bütçesi uygun olan kişi iPhone 6S bakmaz.
iPhone 6S icin konuşmak gerekirse alınmasına alınır ancak hem pilin düşük oluşu hem SE 2, 3 ve iPhone 8’in aksine hızlı şarj desteğinin olmayışı ekran saat suresini düşürecektir ve Apple A9 işlemcisi (sadece bu işlemci degil, A10 Fusion A11/12/13 Bionic hepsi aynı muhabbetten muzdarip 14 ve 15’in yine gideri var ama) ısınmaya çok müsait ondan dolayı pekte oyun oynama düşünceniz varsa yaklaşmayın. Birde bundan 2,5 yıl öncesiydi ancak 16 GB bir 6S Plus sahibiydim ve son derece yetersizdi simdi daha da berbat durumdadır en az 32 mümkünse 64 veya 128 GB modellere yönelin (onun dışında iPhone 7 için bütçe zorlayabiliyorsanız zorlamayın kendinizi derim).

Sanırsam birçok kişinin anlamadığı bir durum var, iPhone 6S ve 7’ler güncelleme almayacaklar ancak Whatsapp dediğiniz uygulama suan son 4 yıldır işletim sistemi desteğinden mahrum olan 9 yaşındaki iPhone 5S’te bile çalışmakta ve IOS 15’in temel uygulama desteğini kaybetmesine daha var satıldığı bütçeyi düşünürsek (1500’ler) o fiyatta bir Reeder falan mı alınsın anlamıyorum yani , evet Redmi Note 8 veya Galaxy S8’lerde varlar o bütçeye yakın ancak iPhone 6S’in iki katı fiyat etiketi olan iPhone 8’i önermek gerçekten kullanıcı yardımından uzak zaten bütçesi uygun olan kişi iPhone 6S bakmaz.
iPhone 6S icin konuşmak gerekirse alınmasına alınır ancak hem pilin düşük oluşu hem SE 2, 3 ve iPhone 8’in aksine hızlı şarj desteğinin olmayışı ekran saat suresini düşürecektir ve Apple A9 işlemcisi (sadece bu işlemci degil, A10 Fusion A11/12/13 Bionic hepsi aynı muhabbetten muzdarip 14 ve 15’in yine gideri var ama) ısınmaya çok müsait ondan dolayı pekte oyun oynama düşünceniz varsa yaklaşmayın. Birde bundan 2,5 yıl öncesiydi ancak 16 GB bir 6S Plus sahibiydim ve son derece yetersizdi simdi daha da berbat durumdadır en az 32 mümkünse 64 veya 128 GB modellere yönelin (onun dışında iPhone 7 için bütçe zorlayabiliyorsanız zorlamayın kendinizi derim).
Gel de bunu her mesajıma beğenmedi ifadesi atan arkadaşa anlat. Güzel yazı olmuş.

Arkadaşların dediği gibi eski olan hiçbir cihazı önermiyorum bu IPhone'da olsa aynı Xiaomi'de olsa aynı. iPhone uzun ömürlü falan da olsa gene de almayın sonuçta eski cihaz. Para biriktirip Android'lere bak bence. Küçüklük mevzusuna gelirsek tabii ki IPhone'lar kadar küçük değiller fakat diğer Android'lere göre daha küçük boyutlu telefonlar var. Elinize sığması yeterli zaten. Alacağınız telefon Max 1-2 senelik olsun bence.

Hocam 5S le 6 pek farklı cihazlar değil kozmetik olarak onlarda legal olarak kullanımda ömürlerinin sonlarına yaklaşıyorlar tabii amacınız birilerini aramak veya SMS atmaksa iPhone 3GS bile yeter orası ayrı ama 5S de 6 da iOS 12 de kaldı ve şu an en basit WhatsApp bile iOS 12 istiyor ve oda birkaç aya iOS 13'e yükselecektir.
Twitter iOS 13 istiyor mesela ama benim eski telefonumda var, daha önce indirdiyse eski sürümü indirebiliyorlar.

Belirli bir bütçe olmadığı için 7-8 önerilebilir. İyi sosyaller.
Bütçe yok diye iPhone 12 önerelim o zaman, yıllarca kullanılacak bir telefona benziyor.

Geri
Yukarı