2.el iPhone SE 2020 vs Samsung Galaxy S10

Bütçe
4500 - 5000

hello_there

Hectopat
Daha fazla  
Bu sene üniversiteye başlayacağım ve üniversite boyunca kullanmak için ikinci el bir telefon arıyorum. Ortalama 4500-5000 lira bütçem var. Bu ikisinin arasında kaldım. S10'nun ekranı çok daha iyi olmasına rağmen ileride güncelleme almayacak olması beni şüpheye düşürdü. SE'de de direkt iPhone 11 işlemcisi olduğu için 4 sene beni rahat ettirir diye düşünüyorum. Birisi en az 3-4 sene daha güncelleme alacak ama diğerinin özelliklleri genel olarak çok daha iyi. Kamerayı çok kullanmıyorum. Oyun da oynamıyorum. Hangisini almalıyım? Şu an kullandığım telefon 6S Plus. Apple ekosistemine bağlı değilim. Başka Apple ürünüm yok. Tavsiyeleriniz neler?

Şarj ve ekran olarak S10 daha iyi. Kamera olarak emin değilim ama SE2020 daha iyi diye biliyorum. Android cihazlarda güncelleme almazsa pek sorun olmuyor. iOS'ta da geliştiriciye kalmış bir durum. Ben olsam hangisi ucuzsa onu alırım. Ama S10'un bataryası için de yorumlar pek iyi değildi onu da bir araştır derim.

SE ekran, batarya konusunda iyi değil. Ancak işlemci, güncelleme konusunda seni uzun yıllar götürür. Eğer bu iki dezavantaj senin için sorun olmayacaksa SE almanı öneririm.

Donanım ve performans olarak SE 2020 açıkça daha iyi.

Ekran olarak S10 daha iyi.

Kamera performansları birbirine çok yakın ama S10 biraz daha iyi. Selfie kamerasında da fotoğrafta SE, videoda S10 daha iyi.

İki telefonun da batarya performansları yetersiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı