2. el iPhone X'in bataryası çakma olabilir mi?

reredo

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün garantisi sona ermiş 2. el iPhone X satın aldım. Alırken satan kişi cihazın her parçasının orijinal olduğunu söyledi. Bende kontrol etmek için Face ID, True Tone ve pil sağlığı bölümünü inceledim ve herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Cihazın Face ID, True Tone gibi özellikleri sorunsuz çalışıyor, pil sağlığı kısmında satan kişini dediği gibi %91 yazıyordu. Kontrol ettikten sonra parayı verip satın aldım ama eve dönüp kullanmaya devam ettiğimde cihazın pilinin biraz hızlı bittiğini fark ettim. Pil sağlığında %91 yazıyor herhangi bir pil uyarısı vermiyor hatta uygulamaların kullandığı pil yüzdesini saatini her şeyini gösteriyordu cihaz. Bugün cihazın şarjını tamamen bitirdim ve şarja takıp cihazı açtım. Cihaz açıldığında pil direkt %3 veya %4 gözüktü. Bu olaydan dolayı endişeliyim batarya orijinal mi? Şarj dolarken pek bir anormallik sezmedim şahsen. (Satan kişi ile hala iletişim halindeyim kanıt fotoğrafları vs. attım hala konuşuyoruz.)

Herhangi bir telefoncuyada pek göstermek istemiyorum para koparmak için her şeyi yapacak yalancı telefoncularla dolu memleket.

Son düzenleme:
Daha önce hiç içi açılmadı dedi anlamadım gitti.
Daha önce içi hiç açılmadı mı? iPhone X kaç yıllık telefon, hiç içini açmaması mümkün değil. Ya yalan söylüyor ya da 2021'de falan sıfır iPhone X almış :ROFL:

Daha önce içi hiç açılmadı mı? iPhone X kaç yıllık telefon, hiç içini açmaması mümkün değil. Ya yalan söylüyor ya da 2021'de falan sıfır iPhone X almış :ROFL:

Aynı dönem çıkan MI8'im var hiç açılmadı cihazın yaşı ile açılması arasında ne tür bir bağlantı var? Tam şarjla kaç saat kullanım sunuyor?

Aynı dönem çıkan MI8'im var hiç açılmadı cihazın yaşı ile açılması arasında ne tür bir bağlantı var? Tam şarjla kaç saat kullanım sunuyor?

IPhone'lar da batarya değişimi yapmazsan bu kadar sürede kafayı yersin. Hem de batarya sağlığı bu kadar yüksek olamaz.

Bilgisayardan 3U Tools yazılımıyla değişen var mı yok mu öğrenebiliyorsunuz.

Cihazda %91. Uygulamada %85 pil sağlığı gözüküyor

Bugün kontrol edeceğim tam şarjda ne kadar gittiğini dün satın aldığımda tam şarjda değildi ve cihazıda aşırı kullanmadım zaten.

Dosya Ekleri

• 1313131.png
    1313131.png
    118,3 KB · Görüntüleme: 44
Cihazda %91. uygulamada %85 pil sağlığı gözüküyor.

Bugün kontrol edeceğim şarj ömrünü dün satın aldığımda tam şarjda değildi ve cihazıda aşırı kullanmadım zaten.

Orijinal bataryası var ancak 8 kere şarj edilmiş görünüyor yani telefon kullanılmamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı