2. el klavye alırken dikkat edilmesi gereken şeyler nedir?

Umutgonzalez

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, fazla uzatmadan konuya dalıyorum. 2. el bir klavye almak istiyorum bütçem yetmediği için, istediğim bir segmentte uygun bir klavye var ama alırken dikkat etmem gereken şeyler nelerdir? Ve test etmem için bir program falan varsa önerirseniz çok mutlu olurum. Saygılarımla. Şimdiden ilgilenen herkese çok teşekkür ediyorum.

Merhaba arkadaşlar, fazla uzatmadan konuya dalıyorum. 2. el bir klavye almak istiyorum bütçem yetmediği için, istediğim bir segmentte uygun bir klavye var ama alırken dikkat etmem gereken şeyler nelerdir? Ve test etmem için bir program falan varsa önerirseniz çok mutlu olurum. Saygılarımla. Şimdiden ilgilenen herkese çok teşekkür ediyorum.

Kanka 2.el alma biriktir Gamepower Rampage vb. Al bence pişman olursun.

Key-Test - keyboard test online
Bu tarz bir program ile klavyedeki tuşları deneyip test edebilirsiniz. Onun dışında zaten tuş hissiyatından bazı şeylerin anlaşılabileceğini düşünüyorum. İkinci el klavye almadığım için pek bi bilgim yok ancak bu kadar yardım edebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki en önemli nokta klavyenin ne kadar kullanıldığı. Eğer uzun süre kullanılmış bir klavyese ise belki 1 ay sonra bile tuşları basmamaya başlayabilir. Bunun dışında hasar görmüş mü, daha önce üstüne su vs. dökülmüş mü bunlar önemli. Test için de şahsen ben not defteri açıp bütün tuşları tek tek test ediyorum. Test eden bir program olup olmadığını bilmiyorum.

İnternet kafe çıkması olmamasına ve yakınında fazla sigara tüketilmemiş olmasına dikkat edin. İki durumdan bir tanesi yaşanırsa geçmeyen bir kokuya sahip bir klavye almış olursunuz.

Peki garantisi varsa bu klavyenin bir sorun olur mu çünkü bende Logitech G413 vardı tuşlarını tek tek kendi hatam olmasına rağmen kırdım. Basmamaya başladı ama iletişime geçtiğimde bana 0 klavye gönderdi Logitech.
Ve bu klavye 4 aylık bir klavye daha 20 ay garantisi var ASUS ROG bir klavye.

Key-Test - keyboard test online
Bu tarz bir program ile klavyedeki tuşları deneyip test edebilirsiniz. Onun dışında zaten tuş hissiyatından bazı şeylerin anlaşılabileceğini düşünüyorum. İkinci el klavye almadığım için pek bir bilgim yok ancak bu kadar yardım edebilirim.

Çok teşekkür ederim ☺️

Daha önce klavye tarzı hiç görmedim de bunlarda s/n kopyalama var mıdır acaba arkasına yapılabilir mi öyle bir şey mesela garantisi bitmemiş bir ürünün s/n sunu yapıştırmış böyle bir profesyonellik var mısır 😂

Klavyede s/n kopyalansa ne olacak ki zaten hocam, eğer switchlere aşinaysanız test edersiniz, asus uygulamasının tanıyıp tamımadığına bakarsınız vs vs..

Yeni konular

Geri
Yukarı