2. el Redragon K552 alınır mı?

Bütçe
700

Eeries

Hectopat
Makaleler
1
Yer
AM4
Merhaba, 2. el (400 TL) red Switch K552 buldum. Fiyat gayet uygun geldi fakat kafamda soru işaretleri olduğundan içime sinemedi.

• Genel kalitesi tatmin eder mi?
  • İstediğimiz marka Switch takabiliyor muyuz?
  • Kendi Switch'lerine lube işlemi yapmak istiyorum fakat lube için olan malzeme Türkiye'de satılıyor mu?
  • Space Bar'da yay sesi var mı bu ürünün? Modlama yaparak giderilir mi?

Bilgisi olan arkadaşlar cevaplandırabilirse sevinirim, ürün kötü kalıyorsa 700 TL'ye kadar farklı %60 veya TKL klavyelere bakabilirim.

Merhaba, 2. el (400 TL) red Switch K552 buldum. Fiyat gayet uygun geldi fakat kafamda soru işaretleri olduğundan içime sinemedi.

• Kendi Switch'lerine lube işlemi yapmak istiyorum fakat lube için olan malzeme Türkiye sınırlarında satılıyor mu?

Bilgisi olan arkadaşlar cevaplandırabilirse sevinirim, ürün kötü kalıyorsa 700 TL'ye kadar farklı %60 veya TKL klavyelere bakabilirim.
Konu klavye, mouse, kulaklık gibi ürünler olunca en başta hijyen konusundan bile 2.el mantıklı değil. Fakat bütçeniz yetiyorsa ve çok istiyorsanız alın ya da bütçenize uygun klavyeler hakkında bilgisi olanlar size güzel şeyler önerebilir.

Konu klavye, mouse, kulaklık gibi ürünler olunca en başta hijyen konusundan bile 2.el mantıklı değil. Fakat bütçeniz yetiyorsa ve çok istiyorsanız alın ya da bütçenize uygun klavyeler hakkında bilgisi olanlar size güzel şeyler önerebilir.
Klavye rahatlıkla parçalarına ayrıldığından benim açımdan hijyen pek sorun değil, temizlenir.

• Kendi Switch'lerine lube işlemi yapmak istiyorum fakat lube için olan malzeme Türkiye'de satılıyor mu?

1. beklentinize göre tatmin edebilir. Çok üst seviye bir klavye beklemeyin, başlangıç seviye olduğunu unutmayın.
2. Outemu stili pinler olan istediğiniz Switch'i takabilirsiniz. Cherry stili olanlar olmayacaktır. İstediğiniz Switch'in pinleri genişse olmayacaktır, Cherry stili demektir.
3. lube işlemi için gereken krytox lubeların küçük boyutluları satılmazken, gereken iki yağdan biri kda Cables'da bulunuyor. Diğerini AliExpress'ten temin edebilir veya ikisini birden iyi bir kuponla alabilirsibiz.
4. biraz var, stableri modlayarak rahatlıkla giderilebilir. Alacağınız krytox yağlardan 205G0 işe yarayacaktır.

Ben 404TL'ye K533 ARGB aldım. Blue Switch ve yay sesi var, ama gittikçe azalıyor yay sesi.
İlk aldığımda çok çıkıyordu şu an biraz daha az. İstediğim gibi Switch'leri çıkartıp takabiliyorum.
3 pin olan her Switch takılabiliyor. Ben öneririm ama fiyatı 2.el için fazla bir fiyat. Ben alalı 1 ay olmadı daha, çok iyi fiyatlara düşüyor klavyeler biraz beklemeni tavsiye ederim.

1. beklentinize göre tatmin edebilir. Çok üst seviye bir klavye beklemeyin, başlangıç seviye olduğunu unutmayın.
2. Outemu stili pinler olan istediğiniz Switch'i takabilirsiniz. Cherry stili olanlar olmayacaktır. İstediğiniz Switch'in pinleri genişse olmayacaktır, Cherry stili demektir.
3. lube işlemi için gereken krytox lubeların küçük boyutluları satılmazken, gereken iki yağdan biri kda Cables'da bulunuyor. Diğerini AliExpress'ten temin edebilir veya ikisini birden iyi bir kuponla alabilirsibiz.
4. biraz var, stableri modlayarak rahatlıkla giderilebilir. Alacağınız krytox yağlardan 205G0 işe yarayacaktır.
Hocam peki K617 nasıldır? AliExpress'den güncel olarak ne kadara gelir, tecrübeniz olmuş sanırım.

Bu klavye bende var, klavye çok rahat bi kullanıma sahip, yay sesi çok az denebilir, renk değişme modu da var ama ikinci el konusunda hijyende sizin için sorun yoksa alın klavye gayet güzel. Alırken bütün tuşları çıkartıp switchler yerinde mi diye ve yamuk veya kırık switch var mı diye mutlaka kontrol edin.

Hocam peki K617 nasıldır? AliExpress'den güncel olarak ne kadara gelir, tecrübeniz olmuş sanırım.

Evet, güzel bir klavyedir. O fiyata alabileceğiniz en iyi %60 diyebilirim.
Gümrük hesabı için şu anki güncel fiyatı flagship Store'da 667 lira. Biz 670 diyelim.
670+210+12, 8 = 883,80 TL'ye geliyor. 100 lira kupon bulsanız, 783,8 TL'ye alabilirsiniz.

Evet, güzel bir klavyedir. O fiyata alabileceğiniz en iyi %60 diyebilirim.
Gümrük hesabı için şu anki güncel fiyatı flagship Store'da 667 lira. Biz 670 diyelim.
670+210+12, 8 = 883,80 TL'ye geliyor. 100 lira kupon bulsanız, 783,8 TL'ye alabilirsiniz.
Anladım, kupon bulabilirsem uyguna geliyormuş. Yurtdışı tecrübem olmadı fakat 1 ay gibi bir sürede gelmesi benim için biraz stresli olacaktır. 🙂

Hocam peki tüm lube işlemleri için G205g0 yeterli olacak mıdır? Klavye geldikten sonra dediğiniz siteden alabilirim. @Mert Ayıboğan

Son düzenleme:

Geri
Yukarı