2. el RTX 3090 alıp sistem toplanmalı mı?

psikolojik deli

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar çok kararsız kaldım. Bir yardım ederseniz çok sevinirim.
1.seçenek: Sarı siteden 2.el RTX 3090 alıp sistem toplamak. 13-15 bin arasında fiyatlar, kutu garantı falan var ama miningte kullanılıp kullanılmadığını bilemiyoruz, küçük bir şehirde yaşadığımdan elden alma imkanım da yok. Sıfırına gücüm yetmiyor.
2.seçenek: Sıfır RTX 3080 sistem toplamak, 15-16 bine 3080 bulabilirsem 10 bin falan da diğer parçalara verip 25 civarına sistem toplayabilirim.
3.seçenek: RTX 4070'i beklemek. Aslında en baştan bunu düşünüyordum şu anlık bilgisayarım da var hemen ihtiyaç yok yani ama fiyatların sürekli artması beni tedirgin etti.Ne kadar fiyata çıkacağını da bilmiyoruz.
Sizce en mantıklısı hangisi? 2K monitör almayı düşünüyorum, genelde hikayeli oyunlar oynuyorum.

Hocam 2K oyunları 3070 bile rahat rahat oynatır RTX 3090'a vb gerek yok bence. Ben sizin yerinizden olsam 4070 beklerim ama fiyatları nasıl olur bilemiyorum. Hem sisteminiz daha gğncel daha uzun ömürlü olur.

2. El olayında bir fikrim yok hocam. Ama şuanki 40xx serisinin fiyatlarına bakarsak 4070 hayal kırıklığı olacak gibi fiyat açısından.

Geri
Yukarı