2.el RX570 4 GB alınır mı?

Şimdi ben 2017'de bi r7 265 yakınca yeni ekran kartı aramaya başlamıştım. Daha doğrusu ilk çıktığında gözüme kestirdiğim ve "ben bunu alırım" dediğim RX-480 aramaya başlamıştım. Tabi o zamanlar üniversite öğrencisiydim param yetmiyordu. Bu sebeple tıpkı beni 2 sene idare eden R7 265'te olduğu gibi ikinci el aramaya başladım. Kızılay'da bir tane buldum. İlgilenen arkadaşın başının etini yedim 3 gün boyunca. 700 lira bu kart için ucuz, mining kartı mı yoksa arızalı mı diye. Bilgisayar tamircisiymiş ve kartın bakımlarını yeni yapmış. Macununu yenilemiş satıcı. Gittim iş yerine ve karta canlı olarak stres testi yaptık yarım saat kadar. Tabi satan arkadaşta en ufak bir şüphe olmaması da benim için iyi bir etken oldu. Aldım kartı, taktım bilgisayarıma. Ben bunu yakarım bir seneye de param birikir iyi bir şey alırım dedim. Ne kartı yaktım ne de para biriktirdim. Velhasıl-ı kelam, kartı almadan önce canlı olarak karta yarım saat kadar bir stres testi yapın ve kartın sesiyle sıcaklığını takip edin. Mining yapılmasa bile bakımsız bir kart stres testinde patlayacaktır zaten. He bana sorarsanız rx580 veya 590 zorlamanız bulabilirseniz. İkinci elde bu faktörler etkili oluyor. Umarım gönlünüze göre güzel bir kart alırsınız ve kazasız belasız kullanırsınız :)

Şimdi ben 2017'de bi r7 265 yakınca yeni ekran kartı aramaya başlamıştım. Daha doğrusu ilk çıktığında gözüme kestirdiğim ve "ben bunu alırım" dediğim RX-480 aramaya başlamıştım. Tabi o zamanlar üniversite öğrencisiydim param yetmiyordu. Bu sebeple tıpkı beni 2 sene idare eden R7 265'te olduğu gibi ikinci el aramaya başladım. Kızılay'da bir tane buldum. İlgilenen arkadaşın başının etini yedim 3 gün boyunca. 700 lira bu kart için ucuz, mining kartı mı yoksa arızalı mı diye. Bilgisayar tamircisiymiş ve kartın bakımlarını yeni yapmış. Macununu yenilemiş satıcı. Gittim iş yerine ve karta canlı olarak stres testi yaptık yarım saat kadar. Tabi satan arkadaşta en ufak bir şüphe olmaması da benim için iyi bir etken oldu. Aldım kartı, taktım bilgisayarıma. Ben bunu yakarım bir seneye de param birikir iyi bir şey alırım dedim. Ne kartı yaktım ne de para biriktirdim. Velhasıl-ı kelam, kartı almadan önce canlı olarak karta yarım saat kadar bir stres testi yapın ve kartın sesiyle sıcaklığını takip edin. Mining yapıldıysa bile temiz ve bakımlı bir kart stres testinde patlayacaktır zaten. He bana sorarsanız rx580 veya 590 zorlamanız bulabilirseniz. İkinci elde bu faktörler etkili oluyor. Umarım gönlünüze göre güzel bir kart alırsınız ve kazasız belasız kullanırsınız :)
Umarım, teşekkür ederim.

ASUS expedision düşünüyorum 2.100'e.

Kronik sorunu nedir?

Kronik sıkıntı olarak WattMan yani driver çökme hatası verebiliyor bu kartlar. Bu arada 4gb kartlarla şuan mining yapmıyorlar ama eskiden yapılıyordu. Dediğim gibi iyice sıcaklıkları vs kontrol edin. Denemelik oyunda girebilirsiniz. Wattman hatasıda voltaj ayarlarıyla oynayarak büyük oradan çözebilirsiniz eğer varsa tabi.

Kronik sıkıntı olarak WattMan yani driver çökme hatası verebiliyor bu kartlar. Bu arada 4gb kartlarla şuan mining yapmıyorlar ama eskiden yapılıyordu. Dediğim gibi iyice sıcaklıkları vs kontrol edin. Denemelik oyunda girebilirsiniz. Wattman hatasıda voltaj ayarlarıyla oynayarak büyük oradan çözebilirsiniz eğer varsa tabi.
Anladım bu bütçeye daha iyi bir kart var mı yada RX570 için önerebileceğiniz bir marka?

Anladım bu bütçeye daha iyi bir kart var mı ya da RX570 için önerebileceğiniz bir marka?

Bende RX 480 kullandım daha önce. Benzer kartlar. WattMan bende de oyun oynarken herhalde birkaç defa tek yedim. Genelde işimi engellemiyordu. Bilgisayar açılırken vs bildirim geliyordu sadece. Bazı kişilerde ise oyun oynarken vs de çıktığı oluyormuş. Ama dediğim gibi çıkarsa eğer voltaj vs ayarlayarak çözersiniz. Piyasaya şu an tam hakim değilim. MSI Armor modeli var ondan uzak durun ısınan bir model. Onun dışında Sapphire Nitro serisi kartlar çok var ben bu modeli kullanmıştım. Yaz aylarında 80 dereceleri görüyordu. Bir de bu modellerde OC oranı biraz yüksek olduğu için WattMan ihtimali de fazla. Uyguna bulursanız eğer ASUS ROG STRIX modeli iyi olabilir. Nvidia tarafında ise 6 gb 1060 bulabilirseniz oda üzmez.

Bende RX 480 kullandım daha önce. Benzer kartlar. WattMan bende de oyun oynarken herhalde birkaç defa tek yedim. Genelde işimi engellemiyordu. Bilgisayar açılırken vs bildirim geliyordu sadece. Bazı kişilerde ise oyun oynarken vs de çıktığı oluyormuş. Ama dediğim gibi çıkarsa eğer voltaj vs ayarlayarak çözersiniz. Piyasaya şu an tam hakim değilim. MSI Armor modeli var ondan uzak durun ısınan bir model. Onun dışında Sapphire Nitro serisi kartlar çok var ben bu modeli kullanmıştım. Yaz aylarında 80 dereceleri görüyordu. Bir de bu modellerde OC oranı biraz yüksek olduğu için WattMan ihtimali de fazla. Uyguna bulursanız eğer ASUS ROG STRIX modeli iyi olabilir. Nvidia tarafında ise 6 gb 1060 bulabilirseniz oda üzmez.
Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı