2. el Sapphire RX 570 alınır mı?

Bütçe
3000
3000TL fiyata RX 570 almayı düşünüyorum daha tam belli değil 1650 ve 570 arası gidip geliyorum ama 570 daha iyi gibi. Sahibinden'de hep Sapphire marka kartlar var o markayı önermiyorlar neden önermiyorlar? Sorun falan mı çıkarıyor? Bir de param güvende ile alacağım almışken düzgün sıkıntısız alayım. Fotoğraf koydum bunu görünce zaten konu açayım dedim.

Dosya Ekleri

• 4C8B93BC-0F82-46AB-BEB0-0DC467F1A251.png
    4C8B93BC-0F82-46AB-BEB0-0DC467F1A251.png
    196 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleyen: Moderatör:
Tuhaf bir soru. 570 daha güçlü olmasına rağmen ve aynı fiyata alabilecekken daha düşük bir kart neden almak istiyorsun?

Hem 1650'ye göre eski hem de birkaç ilanda garantili 1650 var. Ondan sordum.
Sapphire kalitelidir. En cok onun gorulmesinin sebebi sari sayfada. Sebebi miningte en cok kullanilan markalwrdan 1 tanesi Sapphire. Dikkat et alacaksanda.

Mining yapılmadığını nasıl anlarım? Param güvende ile alacağım inşallah.

Sapphire NITRO+ Radeon RX 580 4G G5 ile bazı oyunlarda aşağıdaki saat hızlarıyla sorunsuz oynayabiliyorum. Isılarını hatırlamıyorum ama 75 derecenin üzerinde değil. Kim neden kalitesiz diyor bilmiyorum ama AMD tarafında en iyi üreticilerden biri.
Çekirdek - 1495 MHz
Bellek - 1900 MHz

Hem 1650'ye göre eski hem de birkaç ilanda garantili 1650 var. Ondan sordum.

Mining yapılmadığını nasıl anlarım? Param güvende ile alacağım inşallah.
1650 GDDR6 bellekli sürümüyse aralarında çok bir fark yok, açıp karşılaştırmalı testleri izleyebilirsin, çoğu yerde yakınlar bile. Benzer fiyatta düşünülebilir ancak bu kartı aldırmaya da itmiyorum seni yanlış anlaşılmasın, ben olsam şu saatten sonra RX 570 almazdım. Son karar senin tabii ki de 👍🏻
Sapphire NITRO+ Radeon RX 580 4G G5 ile bazı oyunlarda aşağıdaki saat hızlarıyla sorunsuz oynayabiliyorum. Isılarını hatırlamıyorum ama 75 derecenin üzerinde değil. Kim neden kalitesiz diyor bilmiyorum ama AMD tarafında en iyi üreticilerden biri.
Çekirdek - 1495 MHz
Bellek - 1900 MHz
Sapphire'in bazı eski model kartlarında kronik sorunlar bolca mevcuttu, o yüzden Recep Baltaş'ın yorumu da zamanında ona göre şekillenmişti..

Ben olsam şu saatten sonra RX 570 almazdım. Son karar senin tabii ki de 👍🏻

Videolara baktım şimdi bazı oyunlarda 5-10 FPS falan var benim için sorun değil ama bazılarında da FPS farkı çok. Kararsız kaldım daha güçlü diye 570 alıp elimde patlamasınıda istemiyorum. Bende 1600 AF var hangi kart uyumlu olur? Bir de 500W PSU var Aerocool'un. Ona göre alayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı