2.el satarken kutunun önemi nedir?

şahin123456

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci satıyorum 2. elden. Bir müşteri dedi ki kutu fatura var mı diye. Bende dedim kutusunu çöpe attım zamanında ama geriye kalan her şey var dedim. Oda bana kutu yoksa garantinin bir anlamı yok dedi. Burada ne demek istedi?

İşlemci satıyorum 2. elden. Bir müşteri dedi ki kutu fatura var mı diye. Bende dedim kutusunu çöpe attım zamanında ama geriye kalan her şey var dedim. Oda bana kutu yoksa garantinin bir anlamı yok dedi. Burada ne demek istedi?

Kutunun üstündeki seri numarasını kastediyor ve bazı servisler kutusuz garanti vermiyor.

Kutu 0 ürünlerin iade durumlarında gerekli bir etkendir. 2. elde pek de fazla bir etkisi yoktur. Garanti ve fatura varken kutunun olup olmaması önemli değil.

Aldığınız ürün kutusu o ürün birçok bilgisini içerebilir.

Artık kutuların bile 2. El pazarında satıldığı bir dönemde yaşıyoruz.

Kutu neden önemlidir?
Kutuyu saklayan kişi, aldığı ürünün bir süre sonra ihtiyacını karşılamayacağının farkında olan ve bunu satarken alıcı da uyandırdığı histe ürünün özenli ve dikkatli kullanılmış olduğudur. Bazı komponentlerde evet garanti için soruyorlar. Kimi servis fatura istiyor vs. İkinci elde etkisi yok diyemeyiz. Komple bir sistemi kutulu olarak satmakla, kutusuz olarak satmak arasında ciddi fark var.

Yeni konular

Geri
Yukarı