2. El SSD Alınır mı?

fatihfatih

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar çok kötü bir HDD'im var ve 5400 RPM ve fazla bütçemin olmaması nedeniyle 2.El SSD almak istiyorum ama korkuyorum. Sizce 2.El SSD alınır mı alınırsa bu siteden veya başka sitelerden önerierinizi bekliyorum fakat 100 TL'yi geçmemesi lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'nin ikinci el alınmaması taraftarıyım ama kullanım süresini de göz önünde bulundurarak ikinci el de alınabilir. İkinci el olarak herhangi bir öneri yapamayacağım fakat bütçenizi 50 TL artırabilirseniz 150 TL civarına sıfır SU650 alabilirsiniz.

İkinci el ile uğraşmaya cidden değmez. Bi süre ben de araştırdım. Anlaştım derken satıcı bi sorun çıkarıyor, başkasına satıyor derken insan cayıyor.

Ayrıca SSD fiyatları bi süre öncesine kadar oldukça yüksekti. Misal kışın en dandik Hi Level SSD bile 220 liraydı. Şu an fiyatlar oldukça iyi durumda.
Ikinci elde satıcılar yüksek fiyatlardan aldıkları için 100 liraya koyan hiç görmedim. Bugünün sıfırı fiyatına satmaya çalışıyorlar.

İndirim ile 150 liraya kaliteli bir SSD almak yerine ikinci el SSD çok mantıksız.
Capture%2B_2018-06-16-11-46-52.jpeg

Alınabilir şöyle, satıcı ile yüz yüze olacaksın SSD'yi takıp bakacaksın kaç GB veri yazılmış diye bide sağlığına bakacaksın sağlam ise alırsın. Ama öyle internet üzerinden felan alınmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı