2. El Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar yarın gidip bir akıllı telefon alacağım.
2. el ancak kutusunda ve garantili bir ürün. Sıfır değil ancak çok temiz.

Sağlam bir ürün olup olmadığını nasıl anlarım? Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nexus 5 benimkinden. Zaten sıfırını rahat alacağın fiyata bulursun ya da Nexus 5 ile ilgili şehir efsanelerinden korkarsan LG G2 al. Ama güncelleme garantisi veremem. HTC'ye fazla güvenme LG gibidir. Donanım iyi fakat güncelleme 0.

HTC ONE kırmızı renk alıyorum. Kararını çoktan verdim. Nexus 5 alsam gözüm arkada kalır, LG G2 alsam gözüm arkada alır.

Oyunlar ve menüler arası geçişleri deneyeceğim.
Ekranında hiç çizik olmadığı söylendi. En ufak bir çizik bile bulsam cayarım zaten.
Başka ne tür denemeler yapabilirim ?

Örnek veriyorum bataryasını nasıl test edebilirim ? 5 dakika oyun oynadığımı farz edelim şarz ne kadar gider normalde ?
Sonuçta 1 gün boyunca test edemeyeceğim o telefonu.

1-2 gün içerisinde sıkıntı çıkarsa geri alıp almayacağını sorsam mı acaba ?

Nasıl bir pişmanlık yaparım mesela ? Bugün çözelim bu meseleyi :) Yarın gitmemi önleyecek bir şeyler biliyorsanız söyleyin lütfen.
Akıllı telefonlarda şarj çok sıkıntılı bir mevzu. Kullanmadan 1 gün gitmediği oluyor. HTC bu konuda daha kötü. Ölü piksel bakımından da sıkıntı yaşama ihtimalin yüksek. Onu ürün eline geçince bakarsın ama bir süre sonra oluşma ihtimali de var.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı