2. el ürünlerde garanti durumunda ürünün ilk sahibine gerek var mı?

Bellingham7

Yoctopat
Bazı bilgisayar bileşenleri sattım ve daha garantilerinin bitmelerine çok var. Alıcıya faturayı da verdim. Merak ettiğim ürünlerde garanti sürecinde bir sorun olursa eğer alıcı kişi o verdiğim fatura ile işlerini halledebilir mi? Tekrar bana ulaşıp benim yerime süreci yönetir misin, satın alınan yer faturanın gerçek sahibini istiyor bana yardım et falan diyebilir mi?
Benim ürünle hiç alakam kalmamış ve aylar sonra bana ulaşıp garantiyle işim var imza at falan diyebilir mi? İmza at falan derse neyin imzasını atacağım sonra dolandırılmayayım?

@velydagi Hocam sen biliyor musun? Konularda bu konularda bayağı bilgilisin.

Son düzenleme:
Bazı bilgisayar bileşenleri sattım ve daha garantilerinin bitmelerine çok var. Alıcıya faturayı da verdim. Merak ettiğim ürünlerde garanti sürecinde bir sorun olursa eğer alıcı kişi o verdiğim fatura ile işlerini halledebilir mi? Tekrar bana ulaşıp benim yerime süreci yönetir misin, satın alınan yer faturanın gerçek sahibini istiyor bana yardım et falan diyebilir mi?
Benim ürünle hiç alakam kalmamış ve aylar sonra bana ulaşıp garantiyle işim var imza at falan diyebilir mi? İmza at falan derse neyin imzasını atacağım sonra dolandırılmayayım?

Gerçek sahibi ile iribatınızın olması daha iyi.

Teknik servisler için gerekli değil hocam, fatura ve garanti belgesinin kopyası alıcı için yeterli. Fakat Vatan gibi mağazalardan aldıysanız, işlem yaparken kimlik isteyebiliyorlar.

Ürün bu mağazalardan alındıysa, alıcı ürünü Vatan ile muhatap olmadan teknik servise gönderebilir veya ilgili mağazaya hem alıcı hem satıcı birlikte giderek faturadaki ismin değiştirilmesini talep edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı