2. el ürünlerde cayma hakkı var mı?

Furkan45

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Dolap uygulaması üzerinden telefon satıyorum. Kurallar kısmında alıcının 4 gün içerisinde(daha fazla da olabilir) kargo ona ulaşmadan iade edebileceği yazıyor ama 2. el ürün olduğu için cayma hakkının olmadığı yazıyor. Daha fazla kişiye ulaşması için sahibinden de get üzerinde de ilan koyayım dedim ama kurallarda alıcı ürünü beğenmezse 4 gün içerisinde iade edebilecek ya da 14 gün içerisinde cayma hakkını kullanabilecek diyor. Yasal olarak 2. el ürünlerde cayma hakkı var mı? Ben kabul etmem kullanıp beğenmedim bilmem ne derse sonuçta 2. el ürün alıyor 0 gibi olmayacak tabii ama ne sorunu varsa yazdım yalan yok. Ve iade durumunda kargoyu da satıcı karşılar diyor gidip de 40-50TL kargo parası çıkmasın. Eğer cayma hakkı kullanmak isterse iade etmek zorunda mıyım yasa gereği? Ve diyelim ki kullandı 1-2 gün sonra telefonu düşürüp kırdı site üzerinden de telefon kutudan çıktığında kırıktı iade etmek istiyorum dedi. Ben bunun doğru olmadığını nasıl kanıtlayabilirim? Göndermeden önce video fotoğraf vs. çeksem tüketici haklarına falan başvurursa kanıt olarak sayılır mı?
Bilen kimse yok mu?
Hiç cevap veren olmadı ama telefonu sattım artık elden ve bir sıkıntı da çıkmadı cevap vermekle uğraşmayın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı