2.El veya sıfır parça almak

kaptannnn

Centipat
Millet şimdi elimdeki 2.5 GB RAM 80 GB Samsung HDD var ve ekran kartımin seviyesi yerin dibinde denilebilir. Ben bu elimdeki sistemin RAM’ini 8 GB'a ekran kartını da for Honor gibi oyun oynatacak şekilde artırmak istiyorum. Ekstra da bir SSD ya da Seagate 1TB HDD almayı düşünüyorum. Ancak 2.el almam daha mantıklı olacağını bana söylediler. Sizce ne yapmalıyım? Alicaksam da nereden almalıyım, bu ikinci el parçalar güvenilir mi? Bir de buna gore parça tavsiyesi yapar misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart ASUSM2A-VM
2gb kingston + bilmediğim 0.5gb ram
80 1tb Samsung Hdd olması lazım
Amd athlon x2 6000+ 3.0 ghz işlemci
Ekran kartını hatırlamıyorum.
Psu galiba 300w
Sistemindeki işlemci, anakart, güç kaynağı ve ekran kartı modelini ve bu iş için harcamayı düşündüğün bütçeyi de belirt. Ona göre öneri yaparız.

Özellikleri belirttim ama şu işlemci nasıl? *Phenom IIX4 945*

Son düzenleme:
Bütçen ne? Çünkü bazen direk ikinci el toplama kasalar daha ucuza bulunabiliyor, tek tek satış olunca biraz daha pahalıya koyuyolarlar.

onu sıfır alıcam zaten seagate 1tb modelini alicam ama onun bütçesi bu bütçeye dahil değil ancak bu düşündüğüm işlemci am3 soket ancak asus anakartım destekledüğünü söylüyor.
Birde asus phenom ii x4 945 işlemcisini kullanabileceğimi söylüyor ancak onun soket tipi am3 ancak bu anakart am2+ destekliyor. Bu ne anlama geliyor peki?

Son düzenleme:
Anakart ASUSM2A-VM
2gb kingston + bilmediğim 0.5gb ram
80 1tb Samsung Hdd olması lazım
Amd athlon x2 6000+ 3.0 ghz işlemci
Ekran kartını hatırlamıyorum.
Psu galiba 300w

Özellikleri belirttim ama şu işlemci nasıl? *Phenom IIX4 945*
Dostum ekrankartını ve gpunu herşeyini değiştirmen gerekir , şimdi önünde 2 yol var ya parayı kısıp günümüzün oyunlarını low da açacaksın yada geleceğeye dönük bir sistem toplayacaksin ( en az 2000 TL ) benim kullandığım 1030 lu bir sistem var r6 yı 1080 p low da açıyor , for honoru haydi haydi açar
Asus g41 (150 TL civarı )
DDR3 ram (160 TL )
Gpu ( 600 TL GT 1030 ikinci eli 450-400)
HDD 250 TL 1 TB
İşlemci fanı kule tipi 80 TL
İşlemci Xeon 5450 90 TL
Güç kaynağı 200 TL ye 400-500 watt bulursun .
Daha iyi sistemleri hazır kasalarda 2.el olarak bulabileceğini düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı