2. Elde Nelere Dikkat Etmeliyim?

Berktuğ Arıkan

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
2. El bir kasa almayı düşünüyorum. Yarın yüz yüze görüşeceğiz. Daha öne 2. el bir bilgisayar almadım ve tam olarak ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Hangi testleri yapmalıyım, nelere dikkat etmeliyim? Yardımcı olur musunuz? Sistem 2016 yılında toplanmış, doğal olarak garanti vs bir şeyi yok. Anakart 2133Mhz kadar destekliyor. 2016da toplanmış, sizce değer mi?
Anakart : H170M-Plus
RAM: Kingston HyperX 8x2 2400Mhz Cl15
Ekran Kartı: MSi Gaming X Gtx1070 (8. ayda servis görmüş)
İşlemci: İ5 6500 3.2ghz
SSD: Samsung 850 Evo 250 gb
HDD(Harddisk): 1 TB Seagate Barracuda
Kasa: Dark ENİGMA 750W
Fiyat:3000₺

Daha bilgili arkadaşlar belki farklı konuşur ama şahsen elektronik de 2.ele karşıyım. Bir kere ekran kartı ve işlemci için 2.el de emin olmak neredeyse imkansızdır ki üstüne bir de ekran kartı servis görmüş ve servis gören 3 senelik bir bilgisayara/ürüne 3000 TL vermek pek mantıklı değil. (işin bir de etik tarafı var maalesef dürüst insan bulmak zor) Sıfır ürün alırken bile sorun olabiliyor.

Daha bilgili arkadaşlar belki farklı konuşur ama şahsen elektronik de 2.ele karşıyım. Bir kere ekran kartı ve işlemci için 2.el de emin olmak neredeyse imkansızdır ki üstüne bir de ekran kartı servis görmüş ve servis gören 3 senelik bir bilgisayara/ürüne 3000 TL vermek pek mantıklı değil. (işin bir de etik tarafı var maalesef dürüst insan bulmak zor) Sıfır ürün alırken bile sorun olabiliyor.
Her ay ortalama 20 ürün alır satarım henüz başım ağrımadı.

Her ay ortalama 20 ürün alır satarım henüz başım ağrımadı.
Söz meclis den dışarı ürünü satarken çoğu kişi tabiri caizse üç kağıtçı oluyor ki bu konu da kusuru kamufle edip satanlar oluyor haliyle ilk etapta bir şey anlaşılmıyor ama yıl içinde çıkabiliyor. Hatta sistemi çok yoran biri değilseniz uzun vade de sorun bile çıkarmayabiliyor. Farz-ı misal: Ekran kartı serviste lehimlenip geldiyse niye 3000 TL'ye böyle bir bileşeni bulunan ürün alınsın? Yani eğer içiniz siniyor ise tabi alınabilir ama şahsen emin olamazdım.
Bu arada siz ne alıp satıyordunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı