Çözüldü 2 farklı ekran kartı dönüşümlü kullanılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sorahan

Hectopat
Yer
İstanbul, Türkiye
AMD ekran kartını çıkarıp NVIDIA ekran kartını takıp driver yüklersem, sonra NVIDIA olanı çıkarıp AMD olanı takarsam AMD driverı çalışmaya devam eder mi? Sık sık iki ekran kartı arasında geçiş yapmak için mesela her seferinde driver yüklemek gerekir mi?

Çözüm
Kullanabilirsin sürücüler sen kaldırmadığın sürece gömülü kalacaklardır ve taktığın ekran kartına göre aktifleşecektir.

Devamlı silip baştan kurman şart değil.
AMD ekran kartını çıkarıp NVIDIA ekran kartını takıp driver yüklersem, sonra NVIDIA olanı çıkarıp AMD olanı takarsam AMD driverı çalışmaya devam eder mi?
Çalışmaz.

Sık sık iki ekran kartı arasında geçiş yapmak için mesela her seferinde driver yüklemek gerekir mi?
Her ekran kartı değişiminden önce mevcut ekran kartının sürücüsünü kaldırman gerek.

Emin misiniz hocam ben bizzat hata almıştım.

Nasıl bir hata almıştın? Ben bu Mayıs ayında 6600 XT ile RTX 3060'ı 2-3 kere dönüşüm yaptım sürücülerin hiçbirine dokunmadan.

Radeon Software RTX 3060 taktığımda açılışta uyarı veriyordu ama kapatıyordum. 6600 XT'yi geri taktığımda ise normal çalışıyordu.

hepsini hatırlamıyorum ama hatırladığım ekran kartı çökmesi ve siyah ekran oluyordu.

Nasıl bir hata almıştın? Ben bu Mayıs ayında 6600 XT ile RTX 3060'ı 2-3 kere dönüşüm yaptım sürücülerin hiçbirine dokunmadan.

Radeon Software RTX 3060 taktığımda açılışta uyarı veriyordu ama kapatıyordum. 6600 XT'yi geri taktığımda ise normal çalışıyordu.

Hepsini hatırlamıyorum ama hatırladığım ekran kartı çökmesi ve siyah ekran oluyordu.

Hata almak imkansız değil, yaşanabilir ama sorunsuz kullanmak ve dönüşüm yapmak da mümkün. Olur bir hata alırsa o vakit sürücüyü kaldırıp yeniden kurabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı