2 GB RAM sisteme 4 GB RAM daha takınca performans artar mı?

kytrialol

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP 620 / Intel T4500 / Intel GMA 4500M / 4 GB Ram
RAM
2,00 GB
Ekran kartı
Intel(R) 946GZ Express
İşlemci
İntel(R) Core(TM) 2 Duo CPU E4500 @ 2.20 GHz
Arkadaşlar selam 2 GB RAM bilgisayarıma 4 GB RAM takacağım. Ve 4 GB RAM takınca performans artar mı? 2 GB RAM'de Minecraft'ta 100 FPS alıyorum, 4 GB RAM'de kaç FPS alırım? Windows 10'a yükseltincede performans azalır mı?

Not: 4 GB RAM takınca 6 olmuyor çünkü 1+1 GB RAM takılı ve 2+2 GB RAM takacağım.

Bilgisayarımın sistem özellikleri:

Bellek: 2,00 GB.
İşlemci: Intel(R) Core(tm) 2 Duo CPU E4500 @ 2.20 GHz.
Ekran kartı: Intel(R) 946gz Express.

Kesinlikle performans artar, performans artmasa bile bilgisayar daha rahat çalışır bu arada Windows 10 kurmanı önermem Windows 7 ile devam edebilirsen daha iyi olur.

O sistemle 100 FPS alman şaşırttı benzer sistemim var sadece ekran kartı Intel G41 Express chipset onda bile 40-20 alıyorum
Ayrıca Minecraft'ta RAM performans arttırıyor diye biliyorum (arttırmıyorda olabilir)

O sistemle 100 FPS alman şaşırttı benzer sistemim var sadece ekran kartı Intel G41 Express chipset onda bile 40-20 alıyorum
Ayrıca Minecraft'ta RAM performans arttırıyor diye biliyorum (arttırmıyorda olabilir)

Java değil de Bedrock oynuyordur belki.

@kytrialol RAM eklemek performansınızı artırır ama SSD'niz yoksa Windows 10'a geçmenizi önermem.

@kytrialol muhtemelen HDD vardır. Aygıt Yöneticisi'ne girip, disk sürücüleri kısmına girip diskinin modeline bakabilirsin. Bir de Windows 7 SSD'yi katı hal sürücüsü olarak algılar mı bilmiyorum ama arama yerine sürücüleri birleştir ve iyileştir yazarak girdiğinde diskinde katı hal sürücüsü yazıyorsa SSD.

AIDA64'ü kullanabilirsin sistem bilgisi için.

Geri
Yukarı