4 GB RAM'li laptopa 4 GB daha RAM takılırsa FPS artar mı?

• Konuyu başlatan risnaa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 204

risnaa

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Laptopum 4 GB RAM Intel i5 8265U işlemci MX 130 ekran kartı sistemine sahip. 4 GB RAM daha takmayı düşünüyorum. Valorant'ta şu an aşırı drop ve kasma var 1 FPS gördüğü oluyor termal macunda yenilesem FPS artar mı neredeyse 10 tane FPS arttırma videosu yaptım olmadı yükselmedi yükseleceğini dünüyorum sizce?

Merhaba. Laptopum 4 GB RAM Intel i5 8265U işlemci MX 130 ekran kartı sistemine sahip. 4 GB RAM daha takmayı düşünüyorum. Valorant'ta şu an aşırı drop ve kasma var 1 FPS gördüğü oluyor termal macunda yenilesem FPS artar mı neredeyse 10 tane FPS arttırma videosu yaptım olmadı yükselmedi yükseleceğini dünüyorum sizce?

Tabii ki artar. FPS dropun bir sürü sebebi olabilir bozuk HDD, ısınma, darboğaz, RAM yetersizliği vb. bilgisayarının içini de temizletirsen senin için daha iyi olur.

Bulabilirseniz aynı marka aynı MHz alın. Böylelikle iş görür.
1333 mhz bundaki ben 2666 bulabildim

Tabii ki artar. FPS dropun bir sürü sebebi olabilir bozuk HDD, ısınma, darboğaz, RAM yetersizliği vb. bilgisayarının içini de temizletirsen senin için daha iyi olur.

Ben evde kendim yapabilirim sanırım temizleme işlemini. Tam olarak temizlikten kastınız nedir hocam.

Tek modüllü RAM'le çift modüllü RAM arasında iki kat fps farkı olur evet arkadaşın dediği gibi aynı Mhz ve Markadan alırsanız ciddi anlamda fark olacaktır.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-09 182551.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-09 182551.png
    112,6 KB · Görüntüleme: 13
  • 4gb ram.png
    4gb ram.png
    107,1 KB · Görüntüleme: 7
Onda da DDR 3 var 4 bulamadım bildiğiniz varsa linkatabilir misiniz?

Hangi modülün uyumlu olacağını belirlerken anakartınızın desteklediği maksimum bellek hızını dikkate almanız önemlidir. Ayrıca, işlemcinizin ve sistem bileşenlerinizin bellek hızı ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmek de önemlidir.

Hangi modülün uyumlu olacağını belirlerken anakartınızın desteklediği maksimum bellek hızını dikkate almanız önemlidir. Ayrıca, işlemcinizin ve sistem bileşenlerinizin bellek hızı ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmek de önemlidir.
valla hiç bişey anlamadım uyumlu olur mu yani

Geri
Yukarı