2 GB RAM'li laptopta hangi işletim sistemi kullanılmalı?

Bildiğim kadarıyla hiçbir Linux sürümünde bu ekran kartının driverı yok. Sen böyle söyleyince az önce hızlı bir araştırma yaptım ve eskiden olduğunu sonradan kaldırıldığını öğrendim. Belki kernel düzenleme ile yapılabilir diye düşünmeye başladım. Bu linkte Arch Linux'lar için bir açıklama var: Arch linux açıklaması

Peki Windows 7 Thin ile daha iyi performans alabilir miyim ki? En azından driverını kurarım ve daha hızlı çalışır?

SSD takmak mümkün mü bu cihaza? SSD takarsam Windows 10 da şimdikinden daha iyi bir performans alabilir miyim? Bir de Windows 7 driverini Windows 10 da kurmak mümkün mü?

Evet hocam SSD takabilirsiniz, ayrıca SSD çok fazla gözle görülecek şekilde performans artışı yaşatır. Memnun kalırsınız yani, driver hakkında pek bir bilgim yok ancak driverin donanım kimliğini atarsanız bakabiliriz.

Evet hocam SSD takabilirsiniz, ayrıca SSD çok fazla gözle görülecek şekilde performans artışı yaşatır. Memnun kalırsınız yani, driver hakkında pek bir bilgim yok ancak driverin donanım kimliğini atarsanız bakabiliriz.
Hangi ssd önerirsiniz bu pcye? bir de driverın donanım kimliği derken neyi kastettiniz bilemedim Intel GMA 3600 model ekran kartı olduğunu biliyorum sadece

Hangi SSD önerirsiniz bu PC'ye? Bir de driverın donanım kimliği derken neyi kastettiniz bilemedim Intel GMA 3600 model ekran kartı olduğunu biliyorum sadece.

SSD modelleri hakkında daha bilgili olan bir arkadaş bilgi versin benim fazla bilgim yok, drivere gelirsek aşağıda bırakacağım video ve makaleyi inceleyin kesin çözüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada Windows 8.1 kullanmak isterseniz, Windows 7 driverları 8.1'de çalışıyor.

SSD modelleri hakkında daha bilgili olan bir arkadaş bilgi versin benim fazla bilgim yok, drivere gelirsek aşağıda bırakacağım video ve makaleyi inceleyin kesin çözüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada Windows 8.1 kullanmak isterseniz, Windows 7 driverları 8.1'de çalışıyor.
Harika ben o kadar baktım denk gelmemişim ya da gözden kaçmış. SSD de bulabilirsem windows 10 a geçeyim. Windows 10'un en hafif versionu hakkında bir fikriniz var mı? 2Gb ram olduğu için 32 bit olur diye düşünüyorum.

Harika ben o kadar baktım denk gelmemişim ya da gözden kaçmış. SSD de bulabilirsem Windows 10'a geçeyim. Windows 10'un en hafif versionu hakkında bir fikriniz var mı? 2 GB RAM olduğu için 32 Bit olur diye düşünüyorum.

Windows 10 LTSC 32 Bit en ideal sürümdür hocam.
Ama kesinlikle SSD almadan geçmeyin Windows 10'a.

Windows 10 LTSC 32 Bit en ideal sürümdür hocam.
Ama kesinlikle SSD almadan geçmeyin Windows 10'a.
o zaman ssd tavsiyesi bekliyorum bilen biri yardım edebilir mi? Hatta ram ve wifi card upgrade i de bilen varsa onlara da bakabilirim.

Bu konu konudan uzaklaştığı için başka konular açtım. Konunun orjinali ile alakalı önerisi ya da bilgisi lan varsa cevaplarsa sevinirim. SSD, Ram veya Wifi Card ile alakalı bilgi paylaşmak isteyenleri yeni konulara beklerim.

Ram için:
SSd için: SSD Tavsiyesi
Wifi card için:

(Henüz tüm konuları açamadım süre beklemem gerekiyor. Hepsini açıp mesajı güncelleyeceğim.)
Ram için: Ram Tavsiyesi
SSd için: SSD Tavsiyesi
Wifi card için: Wifi Kart Tavsiyesi

Son düzenleme:
Linux Mint XFCE ya da Windows 7.

Geri
Yukarı