2 GB RAM'li sistemin RAM miktarını 4'e çıkarmak performans arttırır mı?

Bilgisayarımın özellikleri şu şekilde:

2 GB RAM
120 GB SSD
Intel Express Chipset 256 MB Grafik Kartı
Intel Pentium Dual-Core 2.70 GHz

Bilgisayarımın gerek oyun gerek masaüstü performansını arttırmak istiyorum ve RAM'i 4'e çıkarmayı düşündüm sizce oyunlarda ve masaüstünde performans etkili olur mu yoksa onun yerine güzel bir ekran kartı veya işlemci mi almalıyım? Fikirleriniz için şimdiden sağ olun.
RAM eklemek doğrudan performans arttırmaz hocam. Şöyle anlatayım:
Sisteminizi darboğazlık durumundan kurtardığı için cihazınız rahatlar ve bu yönden bir performans artışı yani akıcılık olur. Kısacası yükseltmeniz her türlü faydalı bir durum.

Benim ekran kartımla seninki aynı heralde. HP Media Center PC mi kullanıyorsun?
Hayır hocam masaüstü.
RAM eklemek doğrudan performans arttırmaz hocam. Şöyle anlatayım:
Sisteminizi darboğazlık durumundan kurtardığı için cihazınız rahatlar ve bu yönden bir performans artışı yani akıcılık olur. Kısacası yükseltmeniz her türlü faydalı bir durum.

Anladım hocam peki şu an işlemcimden daha iyi bir performans gösterecek fiyat performans işlemci var mı bildiğiniz?

Evet E5400 hocam.

AliExpress'de 15 TL'ye vergi + kargo dahil E8400 var hocam. 213 sipariş yorumları olumlu sıkıntı çıkarmaz sanırım. İşlemciyi bu modelle değiştirirseniz gözle görülür bir performans artışı olur.

Dosya Ekleri

• IMG_20211205_130439.jpg
    IMG_20211205_130439.jpg
    52,6 KB · Görüntüleme: 15
Hayır hocam masaüstü.

Anladım hocam peki şu an işlemcimden daha iyi bir performans gösterecek fiyat performans işlemci var mı bildiğiniz?
Maalesef işlemci vs. donanımlar hakkında pek bir bilgim yok hocam, kusura bakmayın.

AliExpress'de 15 TL'ye vergi + kargo dahil E8400 var hocam. 213 sipariş yorumları olumlu sıkıntı çıkarmaz sanırım. İşlemciyi bu modelle değiştirirseniz gözle görülür bir performans artışı olur.

Eğer daha iyi bir işlemci alayım derseniz kat kat daha iyi olan 4 çekirdekli Quad Q9400 var o da kupon ile birlikte 127 TL oluyor.

Hayır hocam masaüstü.

E benimki de masaüstü.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı