2 GB RAM'lik PC için tarayıcı önerisi

• Konuyu başlatan Mhmtx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 2B
Eski sistemlerde kararlı çalışmıyor.
@416274
Eski (Intel Atom işlemci ve HD Graphics barındıran 2GB RAM'i olan W10'lu) Notebook'umda Edge, Google Chrome'a göre daha stabildi. Yani sadece Surf için kullanıyordum ve kasmıyordu ama 2 GB RAM'li bir PC ile de başka ne yapılır bilemeyeceğim. Sizin attıklarınızı o notebookta denemedim. O yüzden belki onlar daha iyidir bilemeyeceğim. Ben kendi tecrübeme dayanarak Edge dedim.

Eski (Intel Atom işlemci ve HD Graphics barındıran 2GB RAM'i olan W10'lu) Notebook'umda Edge, Google Chrome'a göre daha stabildi. Yani sadece Surf için kullanıyordum ama 2 GB RAM'li bir PC ile de başka ne yapılır bilemeyeceğim. Sizin attıklarınızı o notebookta denemedim. O yüzden belki onlar daha iyidir bilemeyeceğim. Ben kendi tecrübeme dayanarak Edge dedim.
Intel Atom, 2 GB RAM ve Windows 10 gerçekten nasıl bir deneyim sundu merak ediyorum.

Intel Atom, 2 GB RAM ve Windows 10 gerçekten nasıl bir deneyim sundu merak ediyorum.
Yani oyun oynamıyordum, komplike yazılımlar kullanmıyordum ve Windows 10 yüklü geliyordu. Sadece çizim ve surf için lazım oluyordu. İşimi de gayet iyi görüyordu. Tek bilgisayarım o olmadığından yani oyunlarımı masaüstünden oynadığım için sorun yaşamıyordum. Yani denemeden yorum yazıyorsanız ilk önce bir deneyimleyin bence. Sandığınız gibi Edge 30 saniyede açılmıyordu. 4 saniye sürüyordu açılması.

Yani oyun oynamıyordum, komplike yazılımlar kullanmıyordum ve Windows 10 yüklü geliyordu. Sadece çizim ve surf için lazım oluyordu. İşimi de gayet iyi görüyordu. Tek bilgisayarım o olmadığından yani oyunlarımı masaüstünden oynadığım için sorun yaşamıyordum.

Ben dediğiniz tarayıcıyı 1.87 GB RAM ile GNU/Linux üzerinde bile doğru dürüst bir şekilde kullanamamıştım. Ondan merak ettim.

Ben dediğiniz tarayıcıyı 1.87 GB RAM ile GNU/Linux üzerinde bile doğru dürüst bir şekilde kullanamamıştım. Ondan merak ettim.
Yani ben bu konuda kesin bir şey diyemem ama SSD'li bir notebooktu ve surf esnasında bir kasma donma yaşamadım hiç. Youtube, haber, Twitch vb. ve bazen de Skype kullandım. Onun dışında da pek bir şey yüklü değildi zaten Notebookta. Windows ile daha optimize çalışması gibi bir olay söz konusu olabilir.

Tamamdır saolun şimdilik edge deneyeceğim sonra ungoogled-chromium u deneyeceğim.
Windows 8.1 varmış zaten. Oyun da oynamıyorsunuz bu cihazda galiba. Microsoft Edge, Google Chrome, hangisine alışıksanız onu kullanın sıkıntı olmaz. 2 GB RAM'lik PC'ye hangi tarayıcıyı kursan kasar zaten.
:) 2 GB RAM'e her tarayıcı kasar kafasıyla gidersek malesef bir sonuç elde edemeyiz. Kassa bile en az kasanı bulmak daha mantıklı :)

Geri
Yukarı