2 GB VRAM hala yeter mi?

• Konuyu başlatan Lemvo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 676
Ben aynı etkiyi yaratır dedim mi? Destek alır oradan kullanır dedim. Sen ise bana komplo teorisi üretiyorsun dedin. Bu konuyuda buraya bırakayım. Birdaha da bilmediğin konular hakkında boş yorumlar yapma.

Pekala haksız olduğumu kabul ediyorum. Ve sizden özür dileyerek mevzuyu bitiriyorum.

Ben direkt aynı etkiye sahip olur şeklinde anlamışım.

Merhaba arkadaşlar, i5 1135G7 ( 11th gen) MX350 2 GB GDDR5 harici ekran kartı, 8 GB DDR4 3200 MHz RAM, 512 GB M.2 SSD Dell bir cihazı kullanıyorum. Bununla düşük grafiklerde bile olsa akıcı oyun oynayabilir miyim yani yeter mi 2 GB VRAM düşük ayarlar için?
Neye göre yeterli mi? Yeni oyunlar için elbet yeterli değil. Oynacağınız oyuna, yapacağınız işe göre değişir yeterliliği. Genelleme yaparsam yetersiz.

720p Low'da oynanır bir de hangi oyun olduğunada bağlı Cyberpunk'ta alacağı FPS ile Minecraft'taki FPS aynı olmaz.

Madem yanlışım beni düzelt. Komplo teorisi deyip de sıyrılma. Fotoğraftaki paylaşılan sistem belleği ne oluyor? Güzel ve saygılı dille açıkla.

Eki Görüntüle 2162531

Hocam bir şey daha sormak istiyorum izninizle, bu laptopa bir 8 GB RAM daha almayı düşünüyorum boşta slot var anakartta. O zaman ekran kartı oyunlarda ramden tüketeceği için daha fazla fps artışı olur mu

Neye göre yeterli mi? Yeni oyunlar için elbet yeterli değil. Oynacağınız oyuna, yapacağınız işe göre değişir yeterliliği. Genelleme yaparsam yetersiz.

3A oyun oynamayacağım, düşük ve orta segment oyunlar için sormuştum hocam cevabını aldım zaten sağ olun.

Hocam bir şey daha sormak istiyorum izninizle, bu laptopa bir 8 GB RAM daha almayı düşünüyorum boşta slot var anakartta. O zaman ekran kartı oyunlarda RAM'den tüketeceği için daha fazla FPS artışı olur mu?

Çift kanal RAM olacağı için her türlü FPS artışı olur. Nekadar olur bilemem. Cihaz APU olsaydı en az 2 kata yakın FPS artışı olurdu.

Hocam bir şey daha sormak istiyorum izninizle, bu laptopa bir 8 GB RAM daha almayı düşünüyorum boşta slot var anakartta. O zaman ekran kartı oyunlarda RAM'den tüketeceği için daha fazla FPS artışı olur mu?

8 GB RAM isteyen oyunlarda da bir de Steam RAM yiyor oyunlar da az da olsa drop a neden oluyor. RAM'i 16 yaparsan daha rahat oynarsın en azından RAM'e bağlı drop yemezsin.

Çift kanal RAM olacağı için her türlü FPS artışı olur. Nekadar olur bilemem. Cihaz APU olsaydı en az 2 kata yakın FPS artışı olurdu.

Anladım sağ olun, bu laptopa bir RAM takviyesi yapacağım öyleyse, AAA oyun harici genelde bütün oyunları oynatır diyebiliriz öyleyse bu kart için.

Merhaba arkadaşlar, i5 1135G7 ( 11th gen) MX350 2 GB GDDR5 harici ekran kartı, 8 GB DDR4 3200 MHz RAM, 512 GB M.2 SSD Dell bir cihazı kullanıyorum. Bununla düşük grafiklerde bile olsa akıcı oyun oynayabilir miyim yani yeter mi 2 GB VRAM düşük ayarlar için?

Yeterli değil. VRAM darboğazı yaşanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı