2 günlük Galaxy A54'nin şarjı hızlı bitiyor ve ısınıyor

SentinelReal01

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 2 gün önce Teknosa'dan yeni mart ayında çıkan A54 aldım ve bugün sabah 8 gibi şarjı 94'tü ve saat 14.00, 13.00 civarında ise 50-60 civarına indi.
Oppo A74 eski telefonumda 5000 amperdi ve bu da ama bunu neden hızlı bitiyor? Teknosa'ya götürdüm ve bugün iade istedim, verdim.
Bana adam dedi dün ısınma sorununa telefon performans analizi yapıyor, kullanımını öğrenip sana göre kendini ayarlayacak.
Ayarlara girdim harbiden öyle yapıyor ama neden aşırı hızlı şarjı bitiyor onu anlamadım. Sizce servisden gelen sonuçla yeni telefon talep etmeli miyim?
Samsung'un şubat ayında tanıttığı yeni "Exynos 1380" işlemci var, Exynos işlemciler hakkında kötü yorum okudum ama herkes telefona güzel diyor ve AnTuTu puanı 507.000
Sizce ne yapmalıyım? Bu şarj sorunu neden, ısınma bir de?

Son düzenleyen: Moderatör:
Exynos işlemcilerde bir tık fazla batarya yeme muhabbeti var ama sabah 8'den öğlene kadar ne kadar ekran süresi aldınız o önemli. Bir kaç gün içinde optimize ediyor sonra 1 veya 1.5 haftayada bataryayı tam anlamıyla kullanmaya başlıyorsunuz. İade etmemeniz gerekirdi diye düşünüyorum. Yeni telefonlarda kısa bir süre ısınma olur.

@Qocq neye dayanarak iade edin diyorsunuz?

120 Hz ekran kaynaklı olabilir 60 Hz olarak kullanırsan fark edecektir. Ayrıca ekran parlaklığı önemli bir husus hem ısınma hem sarj yer.

Aldığım gün harici telefonda ısınma görmedim. Şarjı ilk 10 gün kötü gitmişti. Şimdi ise normal seyrine döndü. Telefonu %85 batarya koruma modunda kullanıyorum. 1 defa %100 yaptım, sonrasında batarya kendine geldi.

Aldığım gün harici telefonda ısınma görmedim. Şarjı ilk 10 gün kötü gitmişti. Şimdi ise normal seyrine döndü. Telefonu %85 batarya koruma modunda kullanıyorum. 1 defa %100 yaptım, sonrasında batarya kendine geldi.
Merhaba.

Hala kullanıyor musunuz? Bende almayı düşünüyorum.

Selam. Pilde sorun olduğunu düşünüyorum ama günde 5-6 saat telefonun ekranı açık kalıyorsa, oyun oynanıyorsa normaldir. Isınma problemi ise anladığım kadarıyla telefon zorlandığı ve hava sıcaklıklarından olabilir.

Geri
Yukarı