2 günlük internete cayma bedeli ödenir mi?

sinezorro

Hectopat
Selam, iyi geceler arkadaşlar, bu konuda akıl danışmam gerekiyor. Bazı sorunlardan dolayı (olay biraz uzun) 1 buçuk gün önce gelen interneti iptal etmek için cayma bedeli istiyorlar. Bununla ilgili hakkımız yok mudur?
İnternetin geldiği gün hız problemiyle ilgili arıza kaydı oluşturmuştum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İşine yarayabilir belki
Hocam videonun girişinden itibaren bitiyor bizim hikaye.
Benim merak ettiğim daha 2 gün olmuş bir hizmeti sadece imza attık diye iptal ettiremiyor muyuz?

Hocam videonun girişinden itibaren bitiyor bizim hikaye.
Benim merak ettiğim daha 2 gün olmuş bir hizmeti sadece imza attık diye iptal ettiremiyor muyuz?

İptal ettirebiliyorsunuz. Kullandığınız gün kadarı kampanya bedelindeki farkla beraber ödenir. Yani aylık kampanyasız fiyatı 600 TL olan bir abonelik kullanıyorsanız 40 TL kullanım bedeli çıkar bir de ilk ay olduğu için damga vergisi, ek vergiler, sözleşme ödenekleri, hizmet kurulum bedeli falan fişman bir dünya şeyle bir miktar para alırlar.

İnternetin geldiği gün hız problemiyle ilgili arıza kaydı oluşturmuştum.

Arıza kaydı sonrası internetin kullanılmadığı tespit edilirse 2 günlük bedeli almazlar onun haricinde tüm ödenekler alınır.

İptal ettirebiliyorsunuz. Kullandığınız gün kadarı kampanya bedelindeki farkla beraber ödenir. Yani aylık kampanyasız fiyatı 600 TL olan bir abonelik kullanıyorsanız 40 TL kullanım bedeli çıkar bir de ilk ay olduğu için damga vergisi, ek vergiler, sözleşme ödenekleri, hizmet kurulum bedeli falan fişman bir dünya şeyle bir miktar para alırlar.

Arıza kaydı sonrası internetin kullanılmadığı tespit edilirse 2 günlük bedeli almazlar onun haricinde tüm ödenekler alınır.
kurulum bedeli, 1 günlük internet kullanım ücreti ve başka başka şeyler dediğiniz gibi falan fişmanlarla 950 TL civarında bir para istediler. Kurulum ücretsiz demişlerdi oysa başta iptal ederken bu paraları istediler. Yani mahkemeye versek bile bu bedeli alabilirler mi?

Kurulum bedeli, 1 günlük internet kullanım ücreti ve başka başka şeyler dediğiniz gibi falan fişmanlarla 950 TL civarında bir para istediler. Kurulum ücretsiz demişlerdi oysa başta iptal ederken bu paraları istediler. Yani mahkemeye versek bile bu bedeli alabilirler mi?

Yüksek ihtimal tüm bedeli alırlar. Sözleşme içinde fes etme kısmında bunlar yer alıyor. Abonelik süresince kalmazsanız ücretsiz sağlanan hizmetlerin hepsinin bedelini istiyorlar. Bu sebeple başka şeyleri bile ekliyorlar. Yok bilmem ne müzik paketi, yok aile paketi falan. Bunları bile ücretsiz veriyor sözleşme kapsamında bazı ISS'ler fakat iptal ederken bak biz sana bunları da vermiştik abonelik süresini tamamlamadan (12 ya da 24 ay artık ne kadar sözleşme yaptıysanız) çıktığınız için bunlarında bedelini ödeyeceksiniz diyorlar. Allah sabır versin ben vakti zamanında çok koştum bu olayların peşinde. Tüketici hakları bile benim yanımda durmadı. Zorla ödettiler internetimde sorun yaşamama rağmen.

Yüksek ihtimal tüm bedeli alırlar. Sözleşme içinde fes etme kısmında bunlar yer alıyor. Abonelik süresince kalmazsanız ücretsiz sağlanan hizmetlerin hepsinin bedelini istiyorlar. Bu sebeple başka şeyleri bile ekliyorlar. Yok bilmem ne müzik paketi, yok aile paketi falan. Bunları bile ücretsiz veriyor sözleşme kapsamında bazı ISS'ler fakat iptal ederken bak biz sana bunları da vermiştik abonelik süresini tamamlamadan (12 ya da 24 ay artık ne kadar sözleşme yaptıysanız) çıktığınız için bunlarında bedelini ödeyeceksiniz diyorlar. Allah sabır versin ben vakti zamanında çok koştum bu olayların peşinde. Tüketici hakları bile benim yanımda durmadı. Zorla ödettiler internetimde sorun yaşamama rağmen.
Hocam ben aynı firmadan, taahüt yenileme işlemi yaparken yeni abonelik oluşturmuşlar bana yeni modem getirdiler eskiyi götürdüler. Verdikleri modemi de alacaklarmış, bende benim modemimi getirin o zaman dedim, bu modem alma işi ne alaka onu anlayamadım. 9 yıldır aynı firmadayım aynı modemleyim taahüt yenileme yapmayıp yeni abolenik veriyorlar. Benim eski taahütüm bittiğinde de bu modemi benden alacaklar mıydı onu çözemedim modemimi geri talep ettim ama taahütüm bittiğinde modemimi geri vermek zorunda mı kalacağım bu konuda bilgin var mı? Ben bu firma hiç makul davranmadığı için cayma bedelini ödeyeceğim başka firmaya geçeceğim zaten artık, tüketici haklarına başvuracaktım ama sizin olay gibi olur diye vazgeçtim sanırım şu an o işten.

Hocam ben aynı firmadan, taahhüt yenileme işlemi yaparken yeni abonelik oluşturmuşlar bana yeni modem getirdiler eskiyi götürdüler. Verdikleri modemi de alacaklarmış, bende benim modemimi getirin o zaman dedim, bu modem alma işi ne alaka onu anlayamadım. 9 yıldır aynı firmadayım aynı modemleyim taahhüt yenileme yapmayıp yeni abolenik veriyorlar. Benim eski taahhüdüm bittiğinde de bu modemi benden alacaklar mıydı onu çözemedim modemimi geri talep ettim ama taahhüdüm bittiğinde modemimi geri vermek zorunda mı kalacağım bu konuda bilgin var mı? Ben bu firma hiç makul davranmadığı için cayma bedelini ödeyeceğim başka firmaya geçeceğim zaten artık, tüketici haklarına başvuracaktım ama sizin olay gibi olur diye vazgeçtim sanırım şu an o işten.

Yine bunlarda sözleşme içeriğinde yer alıyor. Size verilen modem büyük ihtimal kiralama ile verilmiş. Sözleşme içeriğinde modemi taksitle aldığınızı yazıyorsa sizin o eski modeminizi almamaları gerekiyordu. Fakat sözleşmenizde bu modemi aylık bu bedelle kullanacaksınız diye yazıyorsa ya da ücretsiz olarak kullanımınıza sunuyoruz gibi bir şey yazıyorsa modemi size bırakamazlar. Ben sözleşme içeriğini her daim okuyup ona göre işlem yapıyorum. Şu an Türk Telekom'un internetini kullanıyorum ve bana dayatmaya çalıştıkları Router'ı almayınca cıngır çıkarttılar tüketici haklarına görüşme kayıtlarımla başvurdum hem tazmin bedeli para aldım adamlardan hem de Hepsiburada'dan aldığım kendime ait Router'ımı kullanmaya devam ettim. Firmadan kesinlikle kiralama usulü router ya da modem almam bu sebeple. Adamlar modemin ya da Router'ın parasını fazlasıyla çıkartıyor sırtımızdan. Bu arada tüketici haklarına başvurmaktan da çekinmeyin. Sonuçta kaybedeceğiniz bir şey yok. 2 gün için böyle bir dayatma uyguluyorlar hizmet de alamadım dediğinizde bu parayı iptal etme ya da size iade ettirme ihtimalleri var.

Yine bunlarda sözleşme içeriğinde yer alıyor. Size verilen modem büyük ihtimal kiralama ile verilmiş. Sözleşme içeriğinde modemi taksitle aldığınızı yazıyorsa sizin o eski modeminizi almamaları gerekiyordu. Fakat sözleşmenizde bu modemi aylık bu bedelle kullanacaksınız diye yazıyorsa ya da ücretsiz olarak kullanımınıza sunuyoruz gibi bir şey yazıyorsa modemi size bırakamazlar. Ben sözleşme içeriğini her daim okuyup ona göre işlem yapıyorum. Şu an Türk Telekom'un internetini kullanıyorum ve bana dayatmaya çalıştıkları Router'ı almayınca cıngır çıkarttılar tüketici haklarına görüşme kayıtlarımla başvurdum hem tazmin bedeli para aldım adamlardan hem de Hepsiburada'dan aldığım kendime ait Router'ımı kullanmaya devam ettim. Firmadan kesinlikle kiralama usulü router ya da modem almam bu sebeple. Adamlar modemin ya da Router'ın parasını fazlasıyla çıkartıyor sırtımızdan. Bu arada tüketici haklarına başvurmaktan da çekinmeyin. Sonuçta kaybedeceğiniz bir şey yok. 2 gün için böyle bir dayatma uyguluyorlar hizmet de alamadım dediğinizde bu parayı iptal etme ya da size iade ettirme ihtimalleri var.
Daha önce hiç başvuru yapmadım, dosya vs mahkeme olup karşı dava falan yapıp para talep edemezler mi tüketici haklarında? bu arada modemi 9 yıldır falan kullanıyordum geri dönüşüme gidecek diye götürmüşler evden.
9 yıl boyunca modemi kiralamış olamam herhalde ancak o zamanın detaylarını hatırlamıyorum.

Daha önce hiç başvuru yapmadım, dosya vs mahkeme olup karşı dava falan yapıp para talep edemezler mi tüketici haklarında? Bu arada modemi 9 yıldır falan kullanıyordum geri dönüşüme gidecek diye götürmüşler evden.
9 yıl boyunca modemi kiralamış olamam herhalde ancak o zamanın detaylarını hatırlamıyorum.

Karşı dava falan edemezler siz onlara zarar verecek bir şey yapmıyorsunuz. Sizin durumunuz hizmet alamamak. Ayrıca mahkeme oluşturma hakkıda vermiyor böyle bir durumda tüketici hakları. Çift taraflı suç içeriği bulunması gerekiyor ki size dava açsınlar. Siz burada mağdur durumdasınız. Sizden hiçbir şey talep edemezler. Firmanın bu durumu reddetmesiyle bile tüketici hakları ilgileniyor sizi yormazlar. Evrak dosya hiçbir şeye ihtiyaç yok sadece Online başvuru ve sorununuzu iletmeniz yetiyor bu iş için. Geri dönüşüme gidecek diye modem aldıklarınıda hiç görmedim. Eski sözleşmenizi bulabiliyorsanız onun içeriğine bakın size taksitle verilmişse onunda tedarik edilmesini talep edin. O modemde sizin hakkınızdır sonuçta (eğer ki sözleşmeye göre size satılmışsa). Ayrıca sözleşmeler ISS'nin kendi sitesinde de imzalı halde tutuluyor bildiğim kadarıyla oradan da sözleşmelerinizi inceleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı