2 günlük internete cayma bedeli ödenir mi?

Karşı dava falan edemezler siz onlara zarar verecek bir şey yapmıyorsunuz. Sizin durumunuz hizmet alamamak. Ayrıca mahkeme oluşturma hakkıda vermiyor böyle bir durumda tüketici hakları. Çift taraflı suç içeriği bulunması gerekiyor ki size dava açsınlar. Siz burada mağdur durumdasınız. Sizden hiçbir şey talep edemezler. Firmanın bu durumu reddetmesiyle bile tüketici hakları ilgileniyor sizi yormazlar. Evrak dosya hiçbir şeye ihtiyaç yok sadece Online başvuru ve sorununuzu iletmeniz yetiyor bu iş için. Geri dönüşüme gidecek diye modem aldıklarınıda hiç görmedim. Eski sözleşmenizi bulabiliyorsanız onun içeriğine bakın size taksitle verilmişse onunda tedarik edilmesini talep edin. O modemde sizin hakkınızdır sonuçta (eğer ki sözleşmeye göre size satılmışsa). Ayrıca sözleşmeler ISS'nin kendi sitesinde de imzalı halde tutuluyor bildiğim kadarıyla oradan da sözleşmelerinizi inceleyebilirsiniz.
hocam modemi geri almak için isteğimi not aldılar zaten ancak bu çıkan 920 TL'lik cayma parası için itiraz etmek istiyorum. Sonuçta biz taahüt yenilenecek diye beklerken yeni abonelik yapıyorlar, bunun akabinde ben hız sorunu için arıza kaydı açıyorum ve arıza kaydında bina girişine kadar sorun olmadığı, gerisini elektrikçi yardımıyla benim baktırmamı istiyorlar. Ben buna da itiraz ediyorum ve iptal ettirmek istediğimi söylüyorum, sonra hangi abonelik diyorlar bana. Ben 1 tane abonelik var, onu yeniledik sanırken yeni abonelik almışız ve imza attığımız şeyde yazıyormuş. Bende iptal etmek istediğimde 920 TL bedel çıkarttılar, ben firmadan soğuduğum için kesinlikle iptal etmeyi istiyorum. Ben daha önce hiç böyle bir şeye başvurmadığım için tüketici hakem heyetinin ne olduğunu bile tam olarak bilmiyorum. Yani bu durumu anlatıp henüz 2.gününde iptal etmek istediğimi söylesem cayma bedeli istediklerini söylesem, haksız bile çıksam firma bana bir yaptırım yapamıyor mu?

Hocam modemi geri almak için isteğimi not aldılar zaten ancak bu çıkan 920 TL'lik cayma parası için itiraz etmek istiyorum. Sonuçta biz taahhüt yenilenecek diye beklerken yeni abonelik yapıyorlar, bunun akabinde ben hız sorunu için arıza kaydı açıyorum ve arıza kaydında bina girişine kadar sorun olmadığı, gerisini elektrikçi yardımıyla benim baktırmamı istiyorlar. Ben buna da itiraz ediyorum ve iptal ettirmek istediğimi söylüyorum, sonra hangi abonelik diyorlar bana. Ben 1 tane abonelik var, onu yeniledik sanırken yeni abonelik almışız ve imza attığımız şeyde yazıyormuş. Bende iptal etmek istediğimde 920 TL bedel çıkarttılar, ben firmadan soğuduğum için kesinlikle iptal etmeyi istiyorum. Ben daha önce hiç böyle bir şeye başvurmadığım için tüketici hakem heyetinin ne olduğunu bile tam olarak bilmiyorum. Yani bu durumu anlatıp henüz 2.gününde iptal etmek istediğimi söylesem cayma bedeli istediklerini söylesem, haksız bile çıksam firma bana bir yaptırım yapamıyor mu?

Haksız bile çıksanız size firma farklı bir yaptırım uygulayamaz. Sadece size fatura edilen 920 TL'yi ödemenizi bekler. Bu arada bina girişine kadar sorun yok bina içine karışmıyoruz sizin sorununuz dedikleri mevzuda haklılar. Bina yönetimi kötü kablolardan sorumludur ya da daire sahipleri kötü kablolamadan sorumludur. Bu sebeple bina içi kablolarda bir sorun varsa kaliteli bir kabloya geçiş yapılmıyorsa yine size ihale kalır. Kablolama yaptıktan sonra sorununuzun çözülmediğini belirtirseniz tüketici hakları size hak verecektir fakat şu anki durumda tüketici haklarıyla aksiyon yaşamanız muhtemel. ISS'niz bina içi kabloya karışamaz yaptırmamışsınız da buna itiraz hakkınız bulunmuyor demeleri muhtemel.

Haksız bile çıksanız size firma farklı bir yaptırım uygulayamaz. Sadece size fatura edilen 920 TL'yi ödemenizi bekler. Bu arada bina girişine kadar sorun yok bina içine karışmıyoruz sizin sorununuz dedikleri mevzuda haklılar. Bina yönetimi kötü kablolardan sorumludur ya da daire sahipleri kötü kablolamadan sorumludur. Bu sebeple bina içi kablolarda bir sorun varsa kaliteli bir kabloya geçiş yapılmıyorsa yine size ihale kalır. Kablolama yaptıktan sonra sorununuzun çözülmediğini belirtirseniz tüketici hakları size hak verecektir fakat şu anki durumda tüketici haklarıyla aksiyon yaşamanız muhtemel. ISS'niz bina içi kabloya karışamaz yaptırmamışsınız da buna itiraz hakkınız bulunmuyor demeleri muhtemel.
Doğru hocam o konuda biliyorum ancak şöyle bir durum var, bunlar gelip yeni modemi falan kurmadan önce 50 megabit hızımı alıyordum, bunlar geldi kurduğu gün 16lara düştü. Yani bunlar kurulum yapmadan ben hızımı almaktaydım aslında komik olan taraf o :D

Doğru hocam o konuda biliyorum ancak şöyle bir durum var, bunlar gelip yeni modemi falan kurmadan önce 50 megabit hızımı alıyordum, bunlar geldi kurduğu gün 16'lara düştü. Yani bunlar kurulum yapmadan ben hızımı almaktaydım aslında komik olan taraf o :D

Eski hat değerlerinizle yenisini karşılaştırmak lazım aslında. Şu an size vermiş oldukları modemin modeli nedir? Modemde bir sorun varsa kalitesinden belli olur. Bazı modemler beklenilen hızın çok altında kalabiliyor. Bir de modem arayüzünde sistem bilgisinin bulunduğu yer vardır. Orada uplink ve downlink yazar. Orada sizin hattınızın alabileceği gerçek maksimum hızları gösterir oralarda kaç görünüyor?

Eski hat değerlerinizle yenisini karşılaştırmak lazım aslında. Şu an size vermiş oldukları modemin modeli nedir? Modemde bir sorun varsa kalitesinden belli olur. Bazı modemler beklenilen hızın çok altında kalabiliyor. Bir de modem arayüzünde sistem bilgisinin bulunduğu yer vardır. Orada uplink ve downlink yazar. Orada sizin hattınızın alabileceği gerçek maksimum hızları gösterir oralarda kaç görünüyor?
Hocam şu an internet iptal edildi, internetim yok yani modemi de topladım kaldırdım. Firma olarak, Turknet'e geçmeyi düşünüyorum, bu konuda bilginiz var mı mağdur olur muyuz orada da?

Hocam şu an internet iptal edildi, internetim yok yani modemi de topladım kaldırdım. Firma olarak, Turknet'e geçmeyi düşünüyorum, bu konuda bilginiz var mı mağdur olur muyuz orada da?
Arıza kaydı açarken, hat değerlerinizde düşüş görünüyor demişlerdi.

Hocam şu an internet iptal edildi, internetim yok yani modemi de topladım kaldırdım. Firma olarak, TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum, bu konuda bilginiz var mı mağdur olur muyuz orada da?

Türk Telekom'un altyapısını kullanacaklarsa aynı hız sorunlarını yaşamanız muhtemel. TurkNet'in en büyük mağduriyet olayı zam. Pat diye mail geliyor yeni fiyatlarımız şu kadar diye. Onun haricinde bir mağduriyet yaşamadım.

Türk Telekom'un altyapısını kullanacaklarsa aynı hız sorunlarını yaşamanız muhtemel. TurkNet'in en büyük mağduriyet olayı zam. Pat diye mail geliyor yeni fiyatlarımız şu kadar diye. Onun haricinde bir mağduriyet yaşamadım.
Evet, Telekom kullanacaklardır ancak ben normalde hız sorunu yaşamıyordum bu dün olan kurulum işine kadar. O yüzden, normal zamanda hız problemi çekmiyorum bence firma yanlış bir işler yaptı, çünkü dün yeni kurulumu yapana kadar bunlar herhangi bir sorunum yoktu hızda.
Turknet'de zam işine 1 yıllık peşin ödeme yapmayı düşünüyorum, beni endişelendiren iletişim kurması zormuş sanırım telefonla destek yok.

Hocam firma arayıp hatasını kabul etti bende devam etmeye karar verdim firmayla tekrar yeni bir firmadan 1 hafta beklememek adına.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı