2 hafta boyunca işlemciyi 95 derecede kullanmak herhangi bir zarar verir mi?

Arkadaşlar İzmir'de yaşıyorum ve buralar gerçekten sıcak oluyor odam Full kapalı olduğundan da sıcaklık çok artıyor. Her neyse, 2 hafta boyunca zorunlu stok fan kullanacağım, termal macun olarak MasterGel Pro kullanmama rağmen AMD Ryzen Master uygulaması sıcaklığı neredeyse her zaman 95 derecede gösteriyor (kastettiğim oyun oynarken, boşta 30-50 derece). 2 hafta boyunca zorunlu olarak stok fan kullanacağım param henüz hazır olmadığından dolayı. Sorum ise şu: Fan almadan önce PC'yi aşırı ısındıracak oyunları oynamam herhangi bir sorun çıkartır mı bu 2 hafta boyunca?

Soracaklar için alacağım fan: Thermalright Phantom Spirit 120 SE ARGB TL-C12B-S V2 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu – 2 Yıl Birebir Değişim Garantili

Ekstra: İşlemcim Ryzen 5 5600X ve yanında gelen stok fanı kullanıyorum.

Normalde peerless Assassin alacaktım ama bir konuda bundan daha iyi olduğunu söyledikleri için Phantom spirit alacağım.
Konu: Elektronik: Thermalright Phantom Spirit 120 SE (Siyah) 1499TL!
Öncelikle galiba benim konumda da konuşmuştuk indirim hakkında, yararlanıp alırsan bende mutlu olurum. :) 2. olarakta Sıkıntı olmaz arkadaşların da dediği gibi. Zaten sıkıntı çıkaracak bir duruma gelirse kendini kapatır. Yani undervolt diyeceğim de 2 hafta olduğu için süre gerek yok bence uğraşmaya değmez.

Öncelikle galiba benim konumda da konuşmuştuk indirim hakkında, yararlanıp alırsan bende mutlu olurum. :) 2. olarak da sıkıntı olmaz arkadaşların da dediği gibi. Zaten sıkıntı çıkaracak bir duruma gelirse kendini kapatır. Yani undervolt diyeceğim de 2 hafta olduğu için süre gerek yok bence uğraşmaya değmez.

CPB kapatip gecsin.

Öncelikle galiba benim konumda da konuşmuştuk indirim hakkında, yararlanıp alırsan bende mutlu olurum. :) 2. olarakta Sıkıntı olmaz arkadaşların da dediği gibi. Zaten sıkıntı çıkaracak bir duruma gelirse kendini kapatır. Yani undervolt diyeceğim de 2 hafta olduğu için süre gerek yok bence uğraşmaya değmez.

Evet doğru konuşmuştuk hocam, Peerless assassinle arasındaki farkı ve neden daha iyi dediğinizi sormuştum. Her neyse dediğiniz video ile ayarı yapacağım 2 hafta sonra tekrardan düzeltirim ayarı.

Evet doğru konuşmuştuk hocam, Peerless assassinle arasındaki farkı ve neden daha iyi dediğinizi sormuştum. Her neyse dediğiniz video ile ayarı yapacağım 2 hafta sonra tekrardan düzeltirim ayarı.
Kolay gelsin o zaman hocam yaptıktan sonra sonuçları belirtirsiniz. Bu arada ben demedim CBP ayarını @Ahmet06han hocam dedi. :D

Kolay gelsin o zaman hocam yaptıktan sonra sonuçları belirtirsiniz. Bu arada ben demedim CBP ayarını @Ahmet06han hocam dedi. :D

Hocam pardon :D profil fotoğrafınız neredeyse aynı olduğundan dolayı fark edemedim. Yaptıktan sonra paylaşırım.

Biraz dusurur ama 2 haftada sorun olmaz. Oyle %50 falanda dusurmez.

Hocam bir sorum olacak, CPB yi kapatmadan önce ne olup olmadığına bakacaktım ama bakınırken 10-15 fps düşürdüğünü okudum. Sıcaklıktanmıdır bilmiyorum ama kasayı aldıktan 5-6 ay sonra sıcaklar yaklaşırken, Gpu %96-98'lerde çalışırken oyundan oyuna göre değişmeye başladı buda bayağı fps düşüşüne yol açtı. CPB'yi kapamadan 2 hafta boyunca kullansam bir sorun oluşmayacağını söylemiştiniz, kapatmasamda olur değil mi?

Son düzenleme:
Hocam pardon :D profil fotoğrafınız neredeyse aynı olduğundan dolayı fark edemedim. Yaptıktan sonra paylaşırım.

Hocam bir sorum olacak, CPB yi kapatmadan önce ne olup olmadığına bakacaktım ama bakınırken 10-15 fps düşürdüğünü okudum. Sıcaklıktanmıdır bilmiyorum ama kasayı aldıktan 5-6 ay sonra sıcaklar yaklaşırken, Gpu %96-98'lerde çalışırken oyundan oyuna göre değişmeye başladı buda bayağı fps düşüşüne yol açtı. CPB'yi kapamadan 2 hafta boyunca kullansam bir sorun oluşmayacağını söylemiştiniz, kapatmasamda olur değil mi?
Yani olur ama ben kapatmani tavsiye ediyorum.

Geri
Yukarı