Ryzen 5 5600X stok fan ısınma sorunu

Öylede çok pahalı dostum sıvı soğutma asus gt 301 kasa kullanıyorum ayrıca. Ne yapayım sizce? sürekli bu derecelerde çalışsa sisteme bir zarar verir mi?

Limit değerde durmak iyi değil hocam. Güç seçeneklerinden tasarruf morunu kullanabilirsiniz gündelik kullanımda.
Bazı insanların durumu olmaya biliyor dostum bende 5 ay kadar undervolt yaparak kullandım ve performans olarak beni hiç üzmedi şu an sıvı soğutma ile kullanıyorum ama bu işlemciyi kule tipi soğutucuda soğutabilir.

Haklısınız hocam, kusuruma bakmayın. 🙌🏼🥀

Şunu önermeyi bir kenara atın artık rica ediyorum. ☝🏼

Soğutucu değiştiremeyen adama başka ne önermemiz gerek ki? Ancak UV deneyebilir ama o silikona bağlı, CPB kapatmak kısa yoldan geçici çözüm.

O zaman neden bu güçte bir işlemciyi alıyoruz? Gidip i3 alalım. 🐸

Sıvı soğutucu günümüzde elzemdir.

Bunu AMD'ye sormak lazım, gidip de bu işlemciye Wraith Stealth koyan AMD'ye yani. En azından Wraith Spire koymaları sıkıntı olmamalıydı.

Sıvı soğutma şart değil, 5600X'i T6 gibi uygun fiyatlı kule tipi veya Wraith Prism gibi bir stok soğutucu da terbiye eder.

Soğutucu değiştiremeyen adama başka ne önermemiz gerek ki? Ancak UV deneyebilir ama o silikona bağlı, CPB kapatmak kısa yoldan geçici çözüm.

Bunu AMD'ye sormak lazım, gidip de bu işlemciye Wraith Stealth koyan AMD'ye yani. En azından Wraith spire koymaları sıkıntı olmamalıydı.

Sıvı soğutma şart değil, 5600X'i T6 gibi uygun fiyatlı kule tipi veya Wraith Prism gibi bir stok soğutucu da terbiye eder.

Arkadaşlar benim anlamadığım RDR2 oyununu yüklerken nasıl bu kadar sıcaklığa çıkabiliyor?

Arkadaşlar benim anlamadığım RDR2 oyununu yüklerken nasıl bu kadar sıcaklığa çıkabiliyor?

Yükleme esnasında işlemciye de yük biniyor, çekirdek kullanımlarına bakarsanız bunu görebiliyorsunuz zaten.

All-Core 4.2GHz çalışan bir işlemciyi soğutmak zordur, ha 90 dereceye kadar çıkması sıkıntı. Uzun süreli kullanıyorsanız macun ve toz kaynaklı olabilir, temizleme yapıp macun yenileyince 80'lere inebilir.

Bunu AMD'ye sormak lazım, gidip de bu işlemciye Wraith Stealth koyan AMD'ye yani. En azından Wraith Spire koymaları sıkıntı olmamalıydı.

Hocam,

CPB kapatınca işlemci zaten 3 sınıf birden düşüyor. Bunlar geçici çözümler. kalıcı çözüm öneriyorum ben. ☝🏼

Zira siz de CPB için geçici çözüm dediniz. :)

Wraith Stealth koymuş en azından... Onu koymayanlar da var. 🤷‍♂️

Sıvı soğutma şart demedim. Elzem (gerekli) dedim. Güzel bir hava soğutma da olur. Ancak aslan besleyen yemini düşünmez hesabı güçlü bir donanım var ise elbet ısınacaktır. Soğutmak için de bir takım patikalar değerlendirilmesi esastır. 🙏🏼

@BlackeagLee güç tasarruf modunu deneyim bir de hocam. Gündelik kullanımda serin çalışması olası. Frekansları 1.7GHz'e kadar düşürüyor gerektiği durumlarda arttırıyor. Dengesiz olmuyor.

Saygılarımla. 🌹

CPB kapatınca işlemci zaten 3 sınıf birden düşüyor. Bunlar geçici çözümler. kalıcı çözüm öneriyorum ben. ☝🏼

Zira siz de CPB için geçici çözüm dediniz. :)

Soğutucu alamayan adamın kalıcı çözümü ne olabilir? 🤔

Bu durumda yapabileceği zaten geçici bir çözümden ötesi değil. Wraith Stealth zaten başlı başına geçici bir soğutucu 3000 ve 5000 serisi için. :D

Sıvı soğutma şart demedim. Elzem (gerekli) dedim.

Aynı yere çıkıyor, gerekli de değil. Kendiniz diyorsunuz kaliteli kule tipi de olur diye, bu bağlamda hem şart hem de gerekli bir şey olmaktan çıkıyor 5600X için. Gerekli olan şey kaliteli bir soğutucu en genel tabir ile.

Soğutucu alamayan adamın kalıcı çözümü ne olabilir? 🤔

Bu durumda yapabileceği zaten geçici bir çözümden ötesi değil. Wraith Stealth zaten başlı başına geçici bir soğutucu 3000 ve 5000 serisi için. :D

Aynı yere çıkıyor, gerekli de değil. Kendiniz diyorsunuz kaliteli kule tipi de olur diye, bu bağlamda hem şart hem de gerekli bir şey olmaktan çıkıyor 5600X için. Gerekli olan şey kaliteli bir soğutucu en genel tabir ile.

Hocam "ingaaa" diye ağlamak istiyorum karşınızda. 🤢🤌🏻

Peki haklısınız. 🌹

Geri
Yukarı