2 Haziran'dan sonra sanayide iş bulunabilir mi?

kukukaan

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi sosyaller, seneye lise 1'im ve bu yaz çalışmaya başlamak istiyorum. 2 Haziran'dan sonra sanayide işveren usta kalır mı ve kalırsa günlük tahmini ne kadar alırım? Bulunduğumuz şehirden taşındık babamın sanayide tanıdığı herhangi bir usta yok. 3 ay çalışırım zorlu olacağını biliyorum fakat üstesinden gelebilirim.

Sanayide amacınız para kazanmaktan çok işi öğrenmek olsun. Sanayide muhtemelen ya para vermez, ya çok az verir. Siz işi öğrenip bir usta olduğunuz zaman iyi paralar kazanabilirsiniz. Bir kaç ay önce bizim arabayı sanayiye götürmüştük ve bir çocuk aracın sorununu halledip 30 dakikada 5000 TL almıştı. O çocuk için ileride asgari ücret haftalığından bile az olacaktır.

Sanayide amacınız para kazanmaktan çok işi öğrenmek olsun. Sanayide muhtemelen ya para vermez, ya çok az verir. Siz işi öğrenip bir usta olduğunuz zaman iyi paralar kazanabilirsiniz. Bir kaç ay önce bizim arabayı sanayiye götürmüştük ve bir çocuk aracın sorununu halledip 30 dakikada 5000 TL almıştı. O çocuk için ileride asgari ücret haftalığından bile az olacaktır.
Cevabın için teşekkürler, annem de aynı düşüncede. Parasına bakma işi öğren diyor. En azından 3-5 kazansam iyi olur aylık 2000 yeterli olur benim için.

Günümüzde herkes masa başında işe başlar başlamak yüksek ücretler istiyorlar ama o eski Türkiye'de mezun sayısının az olduğu zamanlardaydı. Artık her yer istemediği kadar mezun çalışana sahip olduğu için eskiden fakir işi, amele işi diye baktığımız sanayi işleri tecrübeli çalışan eksikliği sebebiyle iyi kazanıyor.

Cevabın için teşekkürler, annem de aynı düşüncede. Parasına bakma işi öğren diyor. En azından 3-5 kazansam iyi olur aylık 2000 yeterli olur benim için.
Hocam benim babam sanayide uzun süre çalışmış biri ve sana şöyle söyleyeyim. Aracı iç dış düzeltip boyama için adam 20000 TL veririm diyor ve bir hafta sürmeyecek iş. Ustalar boyayı adam alacak olmasına rağmen burun kıvırıyor işe ücretin az olması sebebiyle.

Geri
Yukarı