2. Kez Witcher 3 Oynayışım ve Değerlendirmem

Witcher 2, zorluğu yüzünden çok fazla tepki aldığı için Witcher 3'ü bu kadar kolay yaptılar sanırım. Ama dozu tutturamamışlar.
Çok da kolay değil aslında, oyunu iyi bildiğiniz için öyle oluyor. İlk kez oynarken az da olsa zorlanmıştır herkes.

Ne yapacağınızı ezbere bildiğiniz için daha basit geliyordur büyük ihtimalle.

Çok da kolay değil aslında, oyunu iyi bildiğiniz için öyle oluyor. İlk kez oynarken az da olsa zorlanmıştır herkes.

Ne yapacağınızı ezbere bildiğiniz için daha basit geliyordur büyük ihtimalle.
Kendimi övmek gibi olmasın ama yaratık hareketlerini bile ezbere biliyorum, gözüm kapalı sadece seslerinden bile anlayabilirim. Özellikle wyvernlara karşı, o açıdan pek iyi değil oyun.

Aslında az çalmıyor sadece sıradan yerlerde çalıyor.
Kendimi övmek gibi olmasın ama yaratık hareketlerini bile ezbere biliyorum, gözüm kapalı sadece seslerinden bile anlayabilirim. Özellikle wyvernlara karşı, o açıdan pek iyi değil oyun.
Bence sorun oyunda değil ben çok o arkadaşlara bulaşmadığım için bana zor geliyor hala, pratikte ilgili bence.
God of war'u en zor modda oynarken son bossta o kadar takıldım ki, oyunun başındaki savaşta da sesini ezberlediğim için gözüm kapalı oynarım.
Witcher 2, zorluğu yüzünden çok fazla tepki aldığı için Witcher 3'ü bu kadar kolay yaptılar sanırım. Ama dozu tutturamamışlar.
Kolay olan W2 değil miydi?

Bu kadar etkileşim beklemiyordum. Teşekkürler.

Bu arada söylemeyi unutmuşum. Nasıl unuttum bimiyorum ama oyunda çok fazla bug var. İlk oynadığımda rahatsız eden şey sadece Roach'un hareketleriydi ama dolusuyla karşılaştım. Cyberpunk 2077'nin zorlaya zorlaya yeriştirlmeye çalıştığını bildiğim için şaşırmamıştım, hatta biraz bekliyordum. Witcher 3'teki bugları daha önceden görmüş olsam Cyberpunk'ı 10 yıl erteleseler de bug dolu olarak çıkacağına tüm mal varlığımı yatırırdım.

Nasıl yani? Önce 1 ve 2. oyunları mı oynanmalı?
Size kalmış. İstediğinizi yapabilirsiniz. Ama sadece 3. oyun oynandığında yaşanılan kayıba kayıp demiyorum ben.

Oyunda en nefret ettiğim şey Gwent oldu, ne yapsam başaramadım. En düşük levelde açıyorum yine dövüyor beni, bir daha oynarsam öğreneceğim o oyunu. 130 saat oynadım 0 gwent bilgim var.
Konsolu açıp kendinize tüm kartları verebilirsiniz. Hatta normlde toplanmayacak adette kart ile deste de dizebilirsiniz. Bitirince zevkine biraz yapmıştım. Gwent'i çok sevdim ben. Oyun halini de oynadım ama Witcher 3'teki basitliğin ayrı bir güzelliği var. Direk Hearthstone dedim ayrı bir oyun olarak var olduğunu öğrendiğimde. Adam akıllı zaman ayırıp düzenli oynamak gerekiyor. Onu yapamıyorum.

Ancak ne yazık ki oyun içinde çok az çalıyor.
Yazmamışım ama OST'yi de dinledim. Hatta oyun dosyalarındaki zımbırtılara da baktım. İlk oyunu bitirdiğimde silmeden önce onların yedeğini alıp bakmıştım uygun zamanda.

Oynanabiliyorsa oynansın, onlar da güzel. Ama farz değil. Onları oynamayınca boşluk olmuyor. İnsanlar sadece bir oyunu oynama durumunda hikaye olarak hiçbir şey elde edilemeyeceğini düşünüyor.

Ama oyuncuların geneli ana hikaye ve biraz yan görevle bitiriyor oyunu.
O şekilde bitirilmesinde de sakınca yok ki. Adam zevkini alıyor. Witcher 3 çok daha fazlasını barındırmasına rağmen sadece Geralt'ın Ciri'yi bulması gibi davrananlar var. Adam şu olay var Witcher 2'de oldu diyor. Bilmiyor ki o Witcher 3'te de geçiyor. Gerçekten isteyen kişi vaktini ayırıp oyunda görebiliyor bunları.

3. Oynanış değerlendirmenizi de bekleyeyim mi hocam? Bu sefer de Triss seçin

Bu arada hala W2'nin oynanması gerektiğini düşünüyorum, taş gibi oyun. W3'e göre fazla zordur ama belirteyim.
Yok ben Triss'i sevmiyorum. Ama ilginç bir şey söyleyeyim. Triss'in saçının arkadaş 2 yerden toplandığını ikinci oynamamda fark ettim.

Onların opsiyonel olduğunu düşünüyorum ben. Ben de neredeyse hiç onları kullanmadım. Başka yapmadığım şeyler de var.
Bu arada o kadar param varken ne satılıyorsa aldım tabii ki de

Ben seriyle çıktığı an tanıştım ve ilk oyunu oynadığımda ilginçti. Prince of Persia idi ama daha bir farklıydı, daha güzeldi. Ayrı bir şey vardı onda. Bir yerden sonra yok ettikleri ayrı bir şey...

W2'de oyunun başında arkadan hasar yersen canavarlar tarafından oyunun zorluk modu normal bile olsa 1-2 vuruşta öldürülüyorsun, sen düşün artık kolay mı değil mi diye
Oyunun sonlarında kolaylaşıyor diye biliyordum.
Witcher 1 ve 2 yi hiç oynayamadım, size söylemiştim pcm yok.
Ps4 e filan çıkarsalarda oynasam.

Size kalmış. İstediğinizi yapabilirsiniz. Ama sadece 3. oyun oynandığında yaşanılan kayıba kayıp demiyorum ben.

3. oyun hala sarmadı. 50 saat olacak neredeyse ve tek zevkli olan şey at sürüp kılıç çekmek.

Bu kadar etkileşim beklemiyordum. Teşekkürler.

100 mesajlı birisi aynı incelemeyi yapsaydı bu kadar etkileşimli olmazdı.

Yok ben Triss'i sevmiyorum. Ama ilginç bir şey söyleyeyim. Triss'in saçının arkadaş 2 yerden toplandığını ikinci oynamamda fark ettim.
Forumda benim dışımda pek Triss seven yok zaten hocam, alıştım sayılır bu yalnızlığa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…