2. M.2 SSD nasıl takabilirim?

EmralArda

Yoctopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SANDISK Ultra 3D 500GB NVMe M.2 SSD (2400MB Okuma
Anakart
ASUS PRIME B450M-K II AMD AM4 4400MHz (OC) DDR4 VG
Merhaba,

ASUS Prime B450M K II AMD AM4 4400MHz (OC) DDR4 VGA DVI-D HDMI M.2 mATX anakart modelinde bir anakart kullanmaktayım ve içinde M.2 SSD takılı ama ikinci bir SSD olarak SanDisk Ultra 3D 500GB NVMe M.2 SSD (2400 MB okuma / 1750 MB yazma) bu modeli de takmak istiyorum anakartıma nasıl bir yol izleyebilirim yardımcı olabilir misiniz teşekkürler.

Anakartınızda 1 adet 32Gb/s M.2 Desteği - PCIe 3.0 x4 portu var. Port olarak maalesef 2. M.2 SSD'yi takamazsınız. (Adaptörler varmış sanırım onunla işini bir nebze halledebilirsin)

Linkteki gibi bir ürün ile çözebilirsin bu sıkıntını. Port yetmezliği yaşıyorsun. Fakat unutma ki PCI-Express slotunun ve aldığın dönüştürücünün desteklediği Max hızları alabilirsin. Zira örnek olarak 1000MB/1000MB ise sınırı, bu hızların üstünü göremez ama kullanabilirsin.

Linkteki gibi bir ürün ile çözebilirsin bu sıkıntını. Port yetmezliği yaşıyorsun. Fakat unutma ki PCI-Express slotunun ve aldığın dönüştürücünün desteklediği Max hızları alabilirsin. Zira örnek olarak 1000MB/1000MB ise sınırı, bu hızların üstünü göremez ama kullanabilirsin.

Bu ürünü aldım ben anakartıma uymadı mesela. Kontrol etmemiştim benim hatamdı. Tavsiyem alırsanız slotların uygunluğuna dikkat edin.

Anakartinda tek fiziksel M.2 slotu var ya elindekini satacaksin ya da X1 donusturucu alman gerek.
Dönüştürücü için bir öneriniz var mı acaba çünkü aldım ve uyumlu olan modelini bulamadım açıkcası

Evet bu ürünlerden aldım ama ana kartıma uyumlu olan bulamadım açıkcası öneriniz var mıdır uyumlu olarak bildiğiniz

Bu ürünü aldım ben anakartıma uymadı mesela. Kontrol etmemiştim benim hatamdı. Tavsiyem alırsanız slotların uygunluğuna dikkat edin.
Haklısınız iki kere aldım ikisinde de uymadı uyan model biliyor musunuz acaba yardımcı olabilir misiniz?

Haklısınız iki kere aldım ikisinde de uymadı uyan model biliyor musunuz acaba yardımcı olabilir misiniz?
Slotların kodları veya bir ayak bacak numarası vardır diye tahmin ediyorum. Onların birbirlerine uyumlu olması gibi. İşlemciyle anakart uyumu gibi. Ben uğraşmadım sonrasında gittim yeni anakart aldım 😁

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı