2. monitör kullanmanın amacı nedir?

Daha fazla  
"Odanızın dizaynını, resmini paylaşın" başlıklı konularda, bazı kullanıcıların 2. monitörlü fotoğraflarını görüyorum. 2. monitörü yayıncılar, YouTuber'lar ve iş için kullanan kullanıcıların olduğunu biliyorum. Bahsettiğim konular haricinde, oyun oynarken 2. monitörden film-dizi vesaire izlemek için de kullanılıyor olunabilir. Bu durumlar haricinde, bazı insanların 2. monitör kullanma sebebi dekorasyon amaçlı güzel gözükmesi sebebiyle mi, yoksa konfor amaçlı rahatça 2. monitörü mü kullanıyorlar? İleri süreçte PC toplamayı istiyorum. 2. monitör mühim bir konu mu yoksa tek monitör bolca yeterli olur mu?

"Odanızın dizaynını, resmini paylaşın" başlıklı konularda, bazı kullanıcıların 2. monitörlü fotoğraflarını görüyorum. 2. monitörü yayıncılar, YouTuber'lar ve iş için kullanan kullanıcıların olduğunu biliyorum. Bahsettiğim konular haricinde, oyun oynarken 2. monitörden film-dizi vesaire izlemek için de kullanılıyor olunabilir. Bu durumlar haricinde, bazı insanların 2. monitör kullanma sebebi dekorasyon amaçlı güzel gözükmesi sebebiyle mi, yoksa konfor amaçlı rahatça 2. monitörü mü kullanıyorlar? İleri süreçte PC toplamayı istiyorum. 2. monitör mühim bir konu mu yoksa tek monitör bolca yeterli olur mu?

Ana monitörümden CS:GO oynarken bir yandaki ekranla da sana cevap yazıp. Pencere içinde de Teknoseyir izleyebiliyorum: )

Yayın açarım diye aldım, 1 kere açtım oldukça işimi kolaylaştırdı. Onun harici oyun oynarken Discord kontrolümde, Spotify'a bakabiliyorum ya da iki işi birden yapabiliyorum. Stereo olarak bağlayıp çoğu oyunda daha büyük bir çözünürlük elde edebiliyorum. Tabii aşırı gerekli bir şey değil ama benim günlük işimi oldukça hafifletiyor.

Yayın işi yapanlar ikinci monitörden yayın kontrolü ya da Discord'u kullanıyorlar böylece Alt Tab atmalarına gerek kalmıyor. Eğer böyle bir kolaylığa ihtiyacın yoksa tek monitör işini rahatlıkla görür.

Hocam yeni bir monitor aldiysa kullanici 2.monitoru degerlendirmis olabilir. Çok da muhim bir mesele degil bence ama keyfi bir durum isleriniz kolaylasir fazladan pencere acarsiniz.

Yayın açarım diye aldım, 1 kere açtım oldukça işimi kolaylaştırdı. Onun harici oyun oynarken Discord kontrolümde, Spotify'a bakabiliyorum ya da iki işi birden yapabiliyorum. Stereo olarak bağlayıp çoğu oyunda daha büyük bir çözünürlük elde edebiliyorum. Tabii aşırı gerekli bir şey değil ama benim günlük işimi oldukça hafifletiyor.

Alt Tab ile başka uygulamalarla oyun arasında geçiş yapıyordum. Rogue-like tarzı oyun oynarken, aynı zamanda 2. Ekranda YT'den video izlemenin zevki nasıldır acaba?

İş amaçlı kullanımdayken 3 monitöre kadar çıkıp yetmediği durumlarda zaman zaman oldu. Oyun oynarken Alt-Tab bana her zaman daha mantıklı geliyor, kullanım alışkanlığım sebebiyle.

Bunun dışında standart 16:9 monitör yerine bütçen el veriyor ise 2K 21:9 veya 4K 32:9 gibi ölçekler çok daha kullanışlı ve mantıklı. Hem tek cihaz olduğu için çerçeve derdin olmuyor hem de istediğin gibi içeriğin içine dalabiliyorsun.

Bu arada 2 adet 1080p monitörden 1 adet 2K 1 adet 1080p monitöre geçtim. Daha sonra 1 adet 2K ama 34" (21:9) monitöre geçtim. Çok net bir şekilde söyleyebilirim ki 21:9 çok daha iyi ve çok daha üretken bir monitör formatı. Keşke ilk gördüğümde tereddüt etmeden Samsung'un 49" monitörünü satın almış olsaydım :)

Bu 34" monitörün üzerine şirket cihazımın 1080p ekranı da eşlik etmeye devam ediyor, onu da ekleyeyim.

Geri
Yukarı