2. monitörü kapatınca uygulamalar açılmaya devam ediyor

Gryergl

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

1080p çift monitör kullanıyorum. 2.monitörümü tuşundan kapatmama rağmen en son orada açtığım uygulamalar hala 2.ekranda açılıyor ve göremiyorum. AMD ekran kartı kullanırken böyle bir problem yaşamadım. NVIDIA ekran kartına geçince böyle bir problem ortaya çıktı. Sorunun NVIDIA ayarlarıyla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Sana alakasız gelebilir ama 2. monitörün ekran kart ile olan bağlantısını kes (ekran kartı girişinden sök) bende çift monitör kullanıyorum, bu bir sorun değil monitör kablosu takılı olduğu zaman ve güç geldiği zaman çalışıyor olarak algıladığı için yan monitöre aktarmaya devam ediyor.

Hala sorun devam ediyorsa Windows + P tuşuna basarak oradan 1. olarak yinele 2. olarak uzatı seç sorun düzelir.

Son düzenleme:
Sana alakasız gelebilir ama 2. monitörün ekran kart ile olan bağlantısını kes (ekran kartı girişinden sök) bende çift monitör kullanıyorum, bu bir sorun değil monitör kablosu takılı olduğu zaman ve güç geldiği zaman çalışıyor olarak algıladığı için yan monitöre aktarmaya devam ediyor.

Hala sorun devam ediyorsa Windows + p tuşuna basarak oradan 1. olarak yinele 2. olarak uzatı seç sorun düzelir.

Evet ama AMD ekran kartı kullanırken böyle bir sorunum yoktu. NVIDIA'ya geçince oldu. Yazılımsal gibi sanki problem

Evet ama AMD ekran kartı kullanırken böyle bir sorunum yoktu. NVIDIA'ya geçince oldu. Yazılımsal gibi sanki problem.

Yazılımsal olacağını sanmıyorum hocam 3 yıldır çift monitör kullanıyorum ve sizin sorun dediğiniz olayı kafaya bile takmadım ve bu 3 yıl içinde 7-8 tane ekran kartı değiştim çoğunluk AMD kullandım ve hepsinde de bunu yaşadım çok takılacak bir sorun değil bence :D

bu arada ekran kartınız ne hocam ?

Yazılımsal olacağını sanmıyorum hocam 3 yıldır çift monitör kullanıyorum ve sizin sorun dediğiniz olayı kafaya bile takmadım ve bu 3 yıl içinde 7-8 tane ekran kartı değiştim çoğunluk AMD kullandım ve hepsinde de bunu yaşadım çok takılacak bir sorun değil bence :D

Bu arada ekran kartınız ne hocam?

5 yıldır çift monitör kullanıyordum ben de (Windows 10-11) ilk defa böyle bir problem yaşadım. 6900XT'ydi eski kartım şimdi 3090 kullanıyorum. Genelde çalışırken çift ekran, oyun oynadığımda tek ekran yapıyorum. Artık W+p ile yapacağız çok da büyük bir problem değil aslında.

Geri
Yukarı