2. öğretim ücretini yatırmazsak ne olur?

feramuz38

Hectopat
Ben lisansta birinci sınıfım. Ve okula bu yıl gitmeyeceğim. İlk dönem 2. öğretim ücretini yatırdım ders kaydı vs yaptım ama gitmedim. 2. dönemde gitmeyeceğim. 2. dönem için ders kaydı yapmam gerekiyor mu? Harcı ödemesem ders kaydı yaptırmasam seneye direkt birinci sınıftan başlayamaz mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben lisansta birinci sınıfım. Ve okula bu yıl gitmeyeceğim. İlk dönem 2. öğretim ücretini yatırdım ders kaydı vs yaptım ama gitmedim. 2. dönemde gitmeyeceğim. 2. dönem için ders kaydı yapmam gerekiyor mu? Harcı ödemesem ders kaydı yaptırmasam seneye direkt birinci sınıftan başlayamaz mıyım?

Ders kaydının amacı neydi?

Gecmis yillarda bunu yapsaydin, geriye donuk olarak odenmemis harclarida odemeni istiyorlardi. Yani 2.donemi odemeden pas gectin 3.donemde tekrar baslamak istedin, 2. ve 3. donemi birlikte odemen lazimdi. Bunun iki yolu var ya acip yonetmeligi okuyacaksin yada ogrenci islerine gidip oradan bilgi alacaksin.

Onu biliyorum da şöyle bir durum olmasından bahsediyorum:
Evet ilk dönemi almadığın için önümüzdeki dönem ilk dönemi tekrar alırsın ,ama 2.dönemde 2.sınfın ilk dönemini alırsın 😃😃 ilk sınıftaki dersler zaten ne okursan oku aynı dostum fark etmiyor hiçbir derste neredeyse diğerleriyle bağımsız olur

Evet ilk dönemi almadığın için önümüzdeki dönem ilk dönemi tekrar alırsın ,ama 2.dönemde 2.sınfın ilk dönemini alırsın 😃😃 ilk sınıftaki dersler zaten ne okursan oku aynı dostum fark etmiyor hiçbir derste neredeyse diğerleriyle bağımsız olur
Ya benim istediğim şu: Seneye direkt yeni başlamış gibi birinci sınıfmışım gibi okumak istiyorum. Birinci dönem birinci sınıfın ilk dönemi, ikinci dönem birinci sınıfın ikinci dönemini almak istiyorum. 2. Sınıfın derslerini almak istemiyorum hemen. Hiç üniye gitmedigimden pek bilmiyorum bu konuları. Dediğim gibi yapamaz mıyım ?

Yeni konular

Geri
Yukarı