2 RAM beraber takınca görüntü gelmiyor

kairos1337

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yaşadığım bir sorun için çözüm arıyorum. 2 adet G.Skill Ripjaws 8 GB 2400 MHz RAM kullanıyordum. Dün aldığım SSD'yi kasaya montaj ettim ve daha sonra bilgisayarı başlattığımda görüntü almamaya başladım. RAM'leri tek tek bütün slotlarda denedim. Herhangi bir slot arızası veya RAM arızası yok görünüyor. RAM'leri tek çalıştırınca görüntü geliyor fakat ikisi beraber çalışınca görüntü gelmiyor. Acaba PSU hepsini beraber besleyemiyor mu diye düşündüm, SSD'siz çalıştırdım fakat yine görüntü gelmedi. Birkaç yöntem denedim, BIOS pilini çıkarmak vb. fakat hiçbir şekilde olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

İşlemci fanını söküp deneyin.

İşlemci fanını söküp deneyin.

Daha önce çıkarayım derken işlemci pinini kırmıştım. Şimdi pek onu denemek istemiyorum, açıkçası korkuyorum.
PSU yetmiyor olabilir ya da anakartın Max RAM miktarını geçmiş olabilirsin internete anakart modeli ve Max RAM yazıp bakabilirsiniz.

Daha önce iki RAM beraber çalışıyordu.
RAM'lerin ucunu silgi ile temizleyip takın, PSU yetmiyor olabilir başka PSU ile birlikte deneyin.

RAM'leri ucunu silgi ile temizlemeyi denedim fakat olmadı. Başka bir PSU yok elimde maalesef.

Merhabalar. Yaşadığım bir sorun için çözüm arıyorum. 2 adet G.Skill Ripjaws 8 GB 2400 MHz RAM kullanıyordum. Dün aldığım SSD'yi kasaya montaj ettim ve daha sonra bilgisayarı başlattığımda görüntü almamaya başladım. RAM'leri tek tek bütün slotlarda denedim. Herhangi bir slot arızası veya RAM arızası yok görünüyor. RAM'leri tek çalıştırınca görüntü geliyor fakat ikisi beraber çalışınca görüntü gelmiyor. Acaba PSU hepsini beraber besleyemiyor mu diye düşündüm, SSD'siz çalıştırdım fakat yine görüntü gelmedi. Birkaç yöntem denedim, BIOS pilini çıkarmak vb. fakat hiçbir şekilde olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Ben de aynısını yeni işlemci alınca yaşamıştım. 2 RAM takınca bilgisayar donuyordu. Tek tek takınca çalışıyordu sistem. Nedense eski işlemci ile takınca 2 RAM ile birlikte çalışıyordu sistem. Ben de herkes gibi işlemciden şüphelendim, iade etmeye çalıştım falan. 1 ay geçtikten sonra başka bir anakartta başka bir RAM çifti ile deneyince bilgisayar donmamıştı. Yani RAM'iniz arıza olabilir.

Artı -1 Eksi
@Yusuf6376 Önceden çalışıyordu da SSD takınca mı bozuldu RAM?
Teşekkürler yine de.
İşlemleri yapmazsanız çözüm yolu bulamayız ki. Sağa sola kaydırarak çıkartırsanız fanı bir şey olmaz. Ya da tam çıkartmanıza gerek yok, sadece gevşetin.

İşlemci pini kırıksa onunla alakalı olabilir. Eğer sökmeyecekseniz başka bir çözüm yolu öneremem ben. @GFYT ne alakası var PSU ile?

Arkadaşın dediği gibi SSD takınca olmuş, güç yetmiyor gibime geldi. Arkadaş özellikleri belirtmediği için tam bir şey diyemiyorum. Haklısınız, kusura bakmayın.

Geri
Yukarı