2. RAM'i taktıktan sonra PC açılmıyor

viperinho

Decapat
Daha fazla  
Anakart: MSI H510M-A Pro
Ekran kart: AMD 6500XT
RAM: Kingston 8 GB Fury Beast 3200MHz CL16 DDR4 RAM X2
İyi Sosyaller, bir süredir tek RAM olarak kullanıyordum bugün ikinci RAM'i almamla birlikte PC'yi güçten kesip RAM'i taktım ardından PC'yi açtım ekran geldi fakat RAM'i algılamadı bundan dolayı sistem kapatıp tekrar güçten kestim, RAM'leri çıkarıp tekrar taktığımda ise ekran gelmemeye başladı. Anakartta elektrik var. Sorun nedir nelerden kaynaklanıyor olabilir?

Ya Slot bozuk ya da Ram bozuk. Slot bozuksa yeni Ram eski slotta bilgisayarı açar. Ram Bozuksa çalıştığından emin olduğunuz slotta bilgisayar yine açılmaz. Bu şekilde test edin.

Ya Slot bozuk ya da Ram bozuk. Slot bozuksa yeni Ram eski slotta bilgisayarı açar. Ram Bozuksa çalıştığından emin olduğunuz slotta bilgisayar yine açılmaz. Bu şekilde test edin.
Hepsini ayrı ayrı başka slotlara takıp denedim yine açılmadı. 2. RAM takıldıktan sonra diğer slotu veya rami bozma ihtimali var mı biraz uçuk bir ihtimal gibi geliyor bana.

Hepsini ayrı ayrı başka slotlara takıp denedim yine açılmadı. 2. RAM takıldıktan sonra diğer slotu veya rami bozma ihtimali var mı biraz uçuk bir ihtimal gibi geliyor bana.
Uçuk bir ihtimal değil aynı şekil çalışan Ram'i de Slotu da farklı zamanlarda bozmuşluğum var. Çalışmıyorsa daha fazla denemeyin.

BIOS pilini çıkartıp tekrar takmamı önerir misiniz?
Yani istersen yap ancak senin donanımın arızalı bunu yaparak ne olmasını bekliyorsun ki ? Bir de üzerine BIOS ayarın varsa onları tekrar yapmak zorunda kalacaksın. Yeni aldığın Ram çalışmıyor işte bariz.

Yeni konular

Geri
Yukarı