2. SSD'ye macOS kurulumu nasıl yapılır?

kalenderonur

Decapat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Merhaba,

Aşağıdaki sisteme sahibim ve ikinci M2 ye macOS kurarak dual olarak kullanmak istiyorum.
Yorum ve yardımlarınızı rica ederim.

Anakart: Asus ROG Strix B550-A Gaming
CPU: AMD Ryzen7 3700X
RAM: Corsair 2x16GB Vengeance RGB PRO 3600MHz
GPU: Asus GTX1060 White
M2-1: 500GB Samsung 970 Evo Plus NVMe // Windows10.20H2 Kurulu
M2-2: 500GB Samsung 970 Evo Plus NVMe // macOS kurulmak üzere bekliyor.
SSD: 1TB Samsung 860 EVO
HDD: 2TB WD Black Edition HDD

macOS High Sierra 10.13.6 Intel & AMD kurulum imajı imajı 16 GB'lık bir USB'ye yazdırın. Daha sonra OC EFI/EFI/OC içine girin. Desktop-Ryzen adını içeren dosyanın adını "config.plist" olarak değiştir.
Daha sonrasında kendine uygun BIOS ayarlarını yap ve kuruluma başla. BIOS ayarlarını imajı indirdiğin konuda bulabilirsin.

macOS High Sierra 10.13.6 Intel & AMD kurulum imajı imajı 16 GB'lık bir USB'ye yazdırın. Daha sonra OC EFI/EFI/OC içine girin. Desktop-Ryzen adını içeren dosyanın adını "config.plist" olarak değiştir.
Daha sonrasında kendine uygun BIOS ayarlarını yap ve kuruluma başla. BIOS ayarlarını imajı indirdiğin konuda bulabilirsin.

Tekrar teşekkür ederim, hemen deneyeceğim.
Bu kurulum sonrası bilgisayar açılışında hangi işletim sistemini açmak istediğimi soracak sanırım, değil mi?

USB hazırlama konusunda sıkıntı çekiyorum.
Yönlendirdiğiniz konuda bulunan dosyayı indirdim ama RAW uzantılı dosya geldi, sonrasında ne yapmam gerekiyor?
OpenCore başlangıç sırasında hangi işletim sistemini istediğinizi soracak.

Ekrana elma logosu geliyor ve alttaki çubuk doluyor ama sonuna geldiğinde beklemeye başlıyor, bu ekran geçmiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı