macOS temiz kurulumu nasıl yapılır?

Yalçın_Kesgin

Femtopat
Merhabalar arkadaşlar. Bende 2013 MacBook Pro var ve temiz kurulum hakkında soru sormak istiyorum izninizle. Yani daha önce Windows sistemlerdeki gibi USB'den temiz kuruluma gerek kalmıyor gibi geldi bana ama sorayım. Formatta CMD ve R tuşlarına basarak PC'yi açıp, disk izlencesi kısmından diski tamamen silip tekrardan geri gelerek, yani bir geri pencereden sildigim ve sanırım biçimlendirdiğim diske kuruluma başlayabiliyorum. Silme işleminin aynı zamanda biçimlendirme yaptıgını düşündüğümden sanırım dedim orda. Bu şekil temiz kurulum yapmış oluyorum, degil mi? Yoksa USB ile Windows'taki gibi format şart mı?

Mac sistemlerin içerisinde bahsettiğiniz gibi recovery bölümü kalıyor, olur da yeni bir disk taksanız bile internet recovery diye bir seçenek var internet üzerinden sisteme uyumlu güncel recovery imajını indirip yazıyor. Bu olay neticesinde recovery üzerinden diski silip geri kurmanız, windows cihazlarda format usb si ile aynı işlemi yapmakta. Rahatlıkla bu yolla format atabilirsiniz.

Bir de şu MacBook'a Windows kurma olayı var, macOS kullanırken herhangi bir performans ve stabilite kaybı olur mu orjinalinden böyle bir durumda? Sonuçta iki ayrı Disk'e bölünüyor ve biri çalıştırırken, dier sistemle bağlantı tamamen kesiliyor. Birkaç oyun amaçlı sadece. Cevaplarınız için teşekkürler.

Bir de şu MacBook'a Windows kurma olayı var, macOS kullanırken herhangi bir performans ve stabilite kaybı olur mu orjinalinden böyle bir durumda? Sonuçta iki ayrı Disk'e bölünüyor ve biri çalıştırırken, dier sistemle bağlantı tamamen kesiliyor. Birkaç oyun amaçlı sadece. Cevaplarınız için teşekkürler.
Bootcamp ile Windows kurma performans veya stabilite kaybına neden olmuyor. iMac cihazımda 650 GB bölüntüye sahip bir Windows oluşturdum, oyunları oraya kuruyorum ne Windows tarafında oyun oynarken ne macOS tarafında iş yaparken herhangi bir problem yok. Sadece Windows SSD diske kurulu olmadığı için standart HDD yavaşlığı var o kadar.

Bootcamp ile Windows kurma performans veya stabilite kaybına neden olmuyor. iMac cihazımda 650 GB bölüntüye sahip bir Windows oluşturdum, oyunları oraya kuruyorum ne Windows tarafında oyun oynarken ne macOS tarafında iş yaparken herhangi bir problem yok. Sadece Windows SSD diske kurulu olmadığı için standart HDD yavaşlığı var o kadar.

Normalde paralel deskop daha hoş, ama çok güçlü sistem istiyor. Bende 2013'lük 8 GB1600 RAM, i7 2.4 4 çekirdek ve GT 650M var. Düşük ayar oyunlarda o yüzeden boot camp en ideali gibi.. teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı