2 TB harddisk önerisi

Bütçe
500

Burak FIRAT

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize iyi forumlar arkadaşlar,

Bir süredir harddisk arayışındayım. 2 farklı Seagate modeli arasında kaldım;

Seagate 3.5" 2 TB Barracuda ST2000DM008 SATA 3.0 7200 RPM.

Seagate 3.5" 2 TB Skyhawk ST2000VX008 SATA 3.0 5900 RPM.

Bu 2 model arasındaki başlıca farklar;
B: Barracuda-Skyhawk: S
B: 7200 RPM-5900 RPM: S
B: 256 MB önbellek-64 MB önbellek: S
B: 2 yıl normal garanti-3 yıllık veri koruma garantisi (Reddit'te okumuş olduğum üzere bu Türkiye'de var mı bilmiyorum.):s
B: 220 MB/s (tahmini)-180 MB/s (tahmini):s

Geçmişte harddiskindeki verileri kaybetmiş birisi olarak ve sisteminde 5400 RPM'li harddisk bulunduran birisi olarak feragat edeceğim şeylere baktığımda çok da rahatsızlık duymadım, yalnızca 64 MB ve 256 MB önbellek çok gözüme kafamı karıştırdı, sizin yorumunuzu almak istedim. Tavsiyeleriniz ve fikirleriniz benim için çok önemli.​

Barracuda'dan daha sağlam bir model olduğunu düşünüyorum.

Yalnız üstteki 2 model arasında kaldım bugüne kadar Seagate markasında hiçbir sorun yaşamadım ve Seagate'ten şaşmak istemiyorum bu 2 model arasında nedeniyle birlikte bir tavsiye verebilir misin?

Neden herkes bu modeli öneriyor bu model Seagate Barracuda'nın önbelliğinden hem daha küçük bir önbelleğe sahip hem de fiyatı daha yüksek tercih etmem için hiçbir sebep göremiyorum.

Yalnız üstteki 2 model arasında kaldım bugüne kadar Seagate markasında hiçbir sorun yaşamadım ve Seagate'ten şaşmak istemiyorum bu 2 model arasında nedeniyle birlikte bir tavsiye verebilir misin?

İlla Seagate istersen ben Barracuda diyorum.

Neden herkes bu modeli öneriyor bu model Seagate Barracuda'nın önbelliğinden hem daha küçük bir önbelleğe sahip hem de fiyatı daha yüksek tercih etmem için hiçbir sebep göremiyorum.
Kullanım ömrü açısından Toshiba daha uzun ömürlü, Barracuda’yı kendim de kullanıyorum ve pek memnun değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı