2 TB HDD - 1 TB SSD önerisi

Bütçe
Hdd için 600 SSD için 1000 TL

r-sql

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Halihazırda kullandığım sistemimde 240 GB SSD mevcut, günlük kullanım adına benim için fazlası ile yeterli geliyor fakat biraz önce Steam üzerinden Mortal Kombat 11 indirdim, oyun 120 GB bir boyut ile toplam kapasitemin yarısını kaplıyor. Bu örnekten anlaşılacağı üzere, günlük kullanımın dışında ara sıra bir şeyler oynayabilmek ve arşivimi güvenle saklayabilmek adına, uzun ömürlü, mümkünse çok sesli çalışmadan depolama alanımı biraz genişletmek istiyorum.

Bu doğrultuda, fiyat ve performansı göz önünde bulundurarak 2 TB kapasiteye sabit bir HDD veya 1 TB kapasiteye sahip bir SSD alabilirim.
Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM HDD'yi almayı düşündüm fakat forumda, üretim teknolojisi gereği ömrünün kısa olduğu ve performans kayıplarının çok hızlı yaşandığı yorumlarını gördüm.

HDD için ayırdığım bütçe 600 TL - SSD için ayırdığım bütçe 1,000 TL, önereceğiniz ürünü nedeni ile belirtirseniz sevinirim.

Sistem özellikleri;

MSI A320M Pro- e
Ryzen 3 2200G
MSI Armor RX570 4 GB
2*8 3200 MHz çift kanal RAM
240 GB SSD

HDD tavsiyem

SSD tavsiyem

HDD tavsiyem

SSD tavsiyem
SSD sürücüler oyunlarda, özellikle yükleme sürelerinde HDD sürücülere karşı oldukça üstündürler. Oyunlarda en yüksek performansı almak isteyen kullanıcılar sistemlerinde SSD sürücü kullanmalıdırlar

HDD tavsiyem.

SSD tavsiyem.

SSD sürücüler oyunlarda, özellikle yükleme sürelerinde HDD sürücülere karşı oldukça üstündürler. Oyunlarda en yüksek performansı almak isteyen kullanıcılar sistemlerinde SSD sürücü kullanmalıdırlar.

Barracuda sorunlu. WD Blue alın. SSD Plus kötü ultra alın.

SSD olarak.
HDD olarak.

HDD'ler yavaş hocam ya acı çektirebilir size, SSD almanızı öneririm.

NVMe:
En ucuz ve kaliteli bu var, bütçeyi biraz aşıyor.

SATA:
Bütçenize uygun bunu buldum, DRAM bulunmuyor ve giriş seviyesi bir model fakat üzmez işinizi görecektir.
------
Bütçeyi arttırıp 870 Evo da tercih edebilirsiniz, SATA SSD'ler arasında en iyi modeller arasındadır.

Bazı oyunlarda geç açılma oluyor yüklemesi uzun sürüyor HDD'de, o yüzden ben SSD'ye kuruyorum bazı oyunları. 240GB SSD'de yetersiz bence günümüz için. Mümkünse SSD al bence.

Tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlar, Barracuda modelini öneren arkadaşım, ona bende baktım fakat forumdaki yorumları olumsuz.
SSD olarak.
HDD olarak.
Patriot P210 SATA 3 1TB SSD 2.5 Inch P210S1TB25 : Amazon.com.tr: Bilgisayar bunu kullanan var ise yorumlarını alabilirim. Maalesef M2 yuvam yok

HDD almak istiyorsanız Seagate Barracuda almanızı önermem SMR teknolojisi kullandığı için sorun yaşayabilirsiniz.

Bütçen sadece HDD'ye yetiyor ise CMR teknolojisi kullanan ve 2 TB olan 2 hafta önce aldığım Toshiba P300 2 TB 7200 RPM modelini öneririm. Gayet memnunum. Bütçem SSD'ye yetmediği için HDD almak zorunda kaldım ve sen de aynı durumda isen bunu alabilirsin. Pişman etmez.

579 TL'ye almıştım. Şu an 758,41 TL olmuş 😢

HDD almak istiyorsanız Seagate Barracuda almanızı önermem SMR teknolojisi kullandığı için sorun yaşayabilirsiniz.

Bütçen sadece HDD'ye yetiyor ise CMR teknolojisi kullanan ve 2 TB olan 2 hafta önce aldığım Toshiba P300 2 TB 7200 RPM modelini öneririm. Gayet memnunum. Bütçem SSD'ye yetmediği için HDD almak zorunda kaldım ve sen de aynı durumda isen bunu alabilirsin. Pişman etmez.

579 TL'ye almıştım. Şu an 758,41 TL olmuş 😢
Evet alarak iyi yapmışsınız, maalesef Türkiye aklınızdaki ürünleri almak adına zaman kaybetmememiz gereken bir dönemde malum. Okuma yazma değerleriniz nasıl, bana mantıklı geldi

Geri
Yukarı