2. veya 3. nesil Intel işlemci önerisi

Bütçe
500

REİStr

Centipat
H61-DS2 anakartım var yeni işlemci almayı düşünüyorum ama anakarttım 2. ve 3.nesil Intel işlemci zorun kılıyor şu anki işlemcim i3-2120 Sizce 2. veya 3.nesil Intel işlemcilerden 500 TL bütçem var ne almalıyım?

Değiştireceğin işlemci bariz bir fark yaratmayacak. amd Ryzen işlemci tavsiye ederim F/P.
intel soygunundan kurtulursun uygun fiyata güçlü bir işlemcin olur. Kısacası ''Sistemini tam güncelle ya da ufak performans farkı için verdiğin paraya değmeyecektir.'' Sadece sade ve basit grafikli online fps oyunları oynayacaksan sana yetecektir ama.

i7 2600 veya zorlayabilirsen i7-3770'lere bakabilirsin, o kadar çıkamam dersen yine K serisi olmayan düz i5-2500/3570 modelleri de düşünülebilir, özellikle en basitinden ekran kartı GTX 750 Ti ile GTX 1050 Ti aralığında bir modelse 2 çekirdekli i3'lere göre her türlü farkını hissettirir.

Son düzenleme:
Değiştireceğin işlemci bariz bir fark yaratmayacak. amd Ryzen işlemci tavsiye ederim F/P.
intel soygunundan kurtulursun uygun fiyata güçlü bir işlemcin olur. Kısacası ''Sistemini tam güncelle ya da ufak performans farkı için verdiğin paraya değmeyecektir.'' Sadece sade ve basit grafikli online fps oyunları oynayacaksan sana yetecektir ama.
Gözünü seviyim 500TL ile daha mordern hangi işlemci, anakart kombosunu alabilecek Birde DDR4 RAM alması gerekecek. Sonra ekran kartı eski kalacak, güç kaynağı vb. Ayrıca kolay değil tek tek ikinci el sistem toplamak.

Hocam anakartınızı satıp LGA775 pin anakart alıp Xeon X5650 veya E5650 alabilirsiniz. He eğer diyorsanızki onunla uğraşamam I5-3470 alabilirsiniz.

Geri
Yukarı